Wierzbicki wygrywa i zostaje mistrzem Mazda MX-5 Cup Poland

Nikodem Wierzbicki odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Wystarczyło to, aby zagwarantował sobie tytuł Mistrza Polski na jedną rundę przed końcem tegorocznego cyklu.

Wierzbicki wystartował z pole position i utrzymał prowadzenie po starcie. Na drugie miejsce wyszedł początkowo Jacek Cichopek, wyprzedzając Konrada Czaczyka. Trzy pozycje na pierwszym okrążeniu zyskał Jakub Glasse, awansując na czwartą lokatę, przed Bartosza Palusko i Oskara Klimka.

Zwycięzca kwalifikacji szybko odjechał od reszty stawki, natomiast walka o drugie miejsce zaczęła się zaostrzać. Ostatecznie Czaczyk wyprzedził Cichopka na trzecim okrążeniu i nie pozwolił się już ponownie objechać. Na cztery okrążenia do mety Cichopek stracił miejsce na podium na rzecz Glasse.

W takiej kolejności kierowcy dojechali już do mety – Wierzbicki odniósł przekonujące zwycięstwo z przewagą 6,554 sekundy nad Czaczykiem, a Glasse o trzy sekundy pokonał Cichopka. Piąty na mecie był Klimek, finiszując przed Przemysławem Turkiem, Maciejem Kuchno i Krzysztofem Boguszem.

Największym przegranym piątkowego wyścigu był Bartosz Palusko, który nie dojechał do mety i spadł z drugiej na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Przedwcześnie swój udział w rywalizacji zakończył również Tomasz Lach.

Ostatni wyścig sezonu 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland zaplanowano w sobotę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze