Cichopek wciąż w walce o końcowe podium Mazda MX-5 Cup Poland

Jacek Cichopek zajął czwarte miejsce w pierwszym wyścigu finałowej rundy Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook na Torze Poznań. Choć kwestia tytułu mistrzowskiego jest już przesądzona, rybniczanin wciąż walczy o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji sezonu.

W porannych kwalifikacjach Jacek wykręcił trzeci czas, ustępując zdobywcy pole position Nikodemowi Wierzbickiemu na zaledwie 0,155 sekundy. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził już na starcie, gdzie natychmiast zyskał jedną lokatę, wyprzedzając Konrada Czaczyka.

Sponsorowany przez ECU Master Jacek utrzymywał tempo lidera, nie pozwalając Wierzbickiemu odjechać na więcej niż sekundę. Nie zdołał jednak odjechać od Czaczyka, który postanowił odzyskać straconą na starcie lokatę i na trzecim okrążeniu wyprzedził Jacka.

Pojedynek zaprzepaścił szansę tej dwójki o zwycięstwo, bo Wierzbicki wykorzystał go, aby zbudować komfortową przewagę. Co więcej, swoją szansę upatrywał w nim również Jakub Glasse, który dojechał do dwójki walczącej o drugie miejsce.

Jacek przez długi czas odpierał wszelkie ataki, lecz w końcu na 10. okrążeniu stracił miejsce na podium. Rybniczanin próbował jeszcze kontratakować, ale jego starania nie przyniosły skutku i ostatecznie Cichopek finiszował na czwartej pozycji.

Przedostatni wyścig sezonu wyrównał rywalizację o końcowe podium klasyfikacji generalnej Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. W prowizorycznej punktacji – po odjęciu dwóch najgorszych wyników – Jacek ma teraz tyle samo punktów, co drugi dotychczas Bartosz Palusko. Losy tej rywalizacji rozstrzygną się podczas ostatniego wyścigu sezonu w sobotę.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze