Sezon 2023 bez Unitel Mazda MX-5 Cup

Organizatorzy pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Central Europe mieli bardzo ambitne plany na sezon 2023. Dwie minione edycje potwierdziły, że Mazda MX-5 to wspaniały samochód wyścigowy, a walory, z których słynie od ponad 30 lat wersja drogowa, dają także wyjątkową radość z jazdy na torze. W tym roku planowano szereg zmian, które miały jeszcze bardziej uatrakcyjnić puchar. Kalendarz przewidywał ściganie podczas sześciu weekendów, czyli 12 wyścigów.

Niestety, w wyniku okoliczności, na które organizator ani jego partnerzy nie mieli wpływu, tegoroczna edycja będzie odwołana. Na niewiele ponad miesiąc przed planowanym terminem pierwszej rundy okazało się, że w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia losowego nie ma możliwości zapewnienia opon na sezon dla uczestników. Organizatorzy podjęli natychmiast kroki w kierunku znalezienia rozwiązania zastępczego. W innych czasach zapewne byłoby to możliwe. Niestety, obecnie znalezienie dostawcy kilkuset opon w co najmniej dwóch specyfikacjach (slick i wet) w ciągu kilku tygodni jest całkowicie nierealne.

„Ogromnie nam przykro, ale nie uda się w tym roku zorganizować pucharu” – mówi Marcin Siadkowski z firmy Unitel Motorsport, promotor serii. „Mazda MX-5 Cup spotkał się z ciepłym przyjęciem i myślę, że wprowadził sporo nowych wartości do polskich wyścigów. Dołożymy wszelkich starań i już pracujemy intensywnie nad tym, aby puchar powrócił w sezonie 2024 w formule zbliżonej do proponowanej na ten rok. Dopuszczone będą zarówno samochody pozostające własnością zawodników lub organizatora. Możliwe będzie także zamówienie nowych samochodów, zbudowanych według specyfikacji zgodnej z Regulaminem Technicznym MX-5 Cup. Dlatego też część samochodów przewidziana jest obecnie do sprzedaży. Na razie musimy przeprosić tych, którzy byli zainteresowani startami w tym roku. Bardzo dziękujemy wszystkim dotychczasowym partnerom pucharu za dwa dotychczasowe sezony, a naszym zawodnikom życzymy sukcesów na torach wyścigowych i liczymy na ponowne spotkanie w sezonie 2024!”

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze