W pełni profesjonalne załogi w przyszłorocznym Bathurst

Organizatorzy 12-godzinnego wyścigu w Bathurst rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do lutowego wyścigu, po raz pierwszy w swojej historii otwierając drzwi dla w pełni profesjonalnych załóg GT3.

Od kiedy na czele stawki australijskiego wyścigu znalazły się samochody GT, w ich załogach zawsze musiał znajdować się jeden „nieprofesjonalny” kierowca. Zmieni się to wraz z nadejściem nowej generacji maszyn GT3, jak BMW M6 GT3, Lamborghini Hurácan GT3, Mercedes-AMG GT GT3, Porsche 911 GT3R i Ferrari 488 GT3, które po raz pierwszy będą mogły ścigać się na słynnym obiekcie pod Mount Panorama.

Załogi GT3 zostaną podzielone na trzy kategorie, podobnie jak w europejskiej serii Blancpain – czoło stawki będą stanowić załogi złożone przez profesjonalnych kierowców, a za nimi będą walczyć załogi Pro/Am oraz całkowicie amatorskie.

Wśród ekip, które wyraziły już swoją chęć uczestnictwa w przyszłorocznej rywalizacji znalazły się Steven Richars Motorsport/BMW Motorsport Australia z ich BMW M6 GT3 oraz Walkinshaw Racing z Porsche 911 GT3R. Wśród prawdopodobnych kandydatów znajdziemy również MARC Cars, lecz tym razem nie tylko z własnymi samochodami, ale również nowym BMW M6, dzięki któremu liczą się na włączenie do walki o czołowe pozycje.

Wszystkie samochody GT3, niezależnie od kategorii kierowców, będą walczyć w klasie A. Klasa B pozostanie zarezerwowana dla pucharowych Porsche 911, podobnie jak Klasa C dla maszyn GT4. Klasa zaproszeniowa ponownie zostanie otwarta, a organizatorzy już przewidują w niej obecność maszyn od MARC Cars oraz Daytony Coupe.

Zgłoszenia do wyścigu będzie można składać aż do 16 grudnia, lecz pierwsza tura ich przyjmowania zostanie zakończona 31 sierpnia. Sam wyścig będzie miał miejsce w weekend 3-5 lutego.

Źródło: bathurst12hour.com.au

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league