TCR nadjeżdża nad Bałtyk

Samochody TCR będą walczyć o Bałtyckie Trofeum podczas przyszłorocznego 1000-kilometrowego wyścigu w litewskiej Połądze.

„Wiele zespołów i kierowców z Litwy, Łotwy i Estonii z zainteresowaniem przygląda się TCR jako kategorii, która pozwala na rywalizację na wysokim poziomie przy niewielkich kosztach” – powiedział Darius Jonušis, szef organizatora wyścigu Eneos 1000 km.

To pierwszy raz, kiedy słyszymy o pojawieniu się specyfikacji TCR w naszym rejonie Europy, pomimo że rozprzestrzeniła się ona po obu stronach kontynentu, mając lokalne serie m.in. w Niemczech i w Rosji. Organizatorzy wydarzenia planują jednak to zmienić, chcąc stworzyć serię wyścigową, która może objąć swoim zasięgiem Polskę.

„Uważamy, że to właściwy moment na wprowadzenie TCR do tego regionu. Zaczynamy od stworzenia dedykowanej klasy podczas przyszłorocznego Eneos 1000 km, co ma być pierwszym krokiem w kierunku stworzenia Bałtyckich Mistrzostw TCR, które swoim zasięgiem mogą objąć również Polskę” – dodał Jonušis.

Tegoroczny wyścig Eneos 1000 km zakończył się wczoraj, przyszłoroczna edycja jest zaplanowana na 22 lipca. Podczas wyścigu był obecny premier Litwy, a podczas konferencji prasowej była prezentowana Honda Civic, będąca pierwszym samochodem TCR sprzedanym w tym kraju.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league