Huff wygrywa w swoim ostatnim starcie

Rob Huff przebił się przez stawkę, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej TCR International Series. Był to jednocześnie ostatni występ Brytyjczyka w tym sezonie. W dziwnym drugim wyścigu na torze Zhejiang do mety dojechało tylko 11 kierowców.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Frédéric Vervisch. Na drugie miejsce awansował James Nash, który po dobrym rozpoczęciu wyprzedził Davita Kajaię. Brytyjczyk następnie zaatakował lidera, co Kajaia wykorzystał do wyprzedzenia ich obu. Nash odebrał mu jednak lokatę już w następnym zakręcie, po czym zaczął budować sobie przewagę na czele stawki.

Vervisch był w stanie ponownie wyprzedzić Kajaię i objąć drugie miejsce, a wkrótce Gruzina wyprzedził także Gianni Morbidelli. Do kierowcy Alfy Romeo wkrótce dojechał Huff, który po drodze wyprzedził Roberto Colciago.

Na czwartym okrążeniu Morbidelli i Vervisch walczyli o drugie miejsce, a Huff i Kajaia o czwarte – pomiędzy tą drugą dwójką doszło do kolizji, w wyniku której Kajaia uszkodził zawieszenie i musiał wycofać się z wyścigu.

Huff wkrótce wyprzedził Morbidelliego, a na szóstym okrążeniu uporał się także z Vervischem. Brytyjczyk miał już przed sobą jedynie swojego rodaka Nasha, którego wyprzedził na 15. okrążeniu. Już na kolejnym kółku kierowca SEAT-a stracił drugą lokatę na rzecz Morbidelliego i taka kolejność utrzymała się już do mety.

Czwartego Vervischa próbował zaatakować lider klasyfikacji Jean-Karl Vernay. Pomiędzy tą dwójką doszło jednak do kolizji, po której obaj musieli zjechać do boksów, a czwarta lokata przypadła dzięki temu Alainowi Menu, który startował z 13. pozycji.

Na piątym miejscu wyścig ukończył Oriola, pokonując zwycięzcę poprzedniej rundy Gabriele Tarquiniego. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Zheng Zhen Dong, Roberto Colciago, Attila Tassi i Rafaël Galiana.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu, Vernay ma 21-punktową przewagę nad Tassim. Stefano Comini i Roberto Colciago mają odpowiednio 42 i 46 punktów straty.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 3 Rob Huff Leopard Racing Team WRT 19 okr.
2 10 Gianni Morbidelli WestCoast Racing + 2,403
3 54 James Nash Lukoil Craft-Bamboo Racing + 3,511
4 33 Alain Menu BRC Racing Team + 23,435
5 74 Pepe Oriola Lukoil Craft-Bamboo Racing + 24,206
6 30 Gabriele Tarquini BRC Racing Team + 24,668
7 81 Zhendong Zhang ZZZ Team + 25,442
8 5 Roberto Colciago M1RA + 26,902
9 9 Attila Tassi M1RA + 36,852
10 99 Rafaël Galiana WestCoast Racing + 50,687
11 18 Duncan Ende Icarus Motorsports + 1:09,015
12 2 Jean-Karl Vernay Leopard Racing Team WRT + 1 okr.
13 28 Aurélien Panis Boutsen Ginion + 4 okr.
NSK 6 Frédéric Vervisch Comtoyou Racing  
NSK 71 Tengyi Jiang ZZZ Team  
NSK 1 Stefano Comini Comtoyou Racing  
NSK 16 Davit Kajaia GE-Force  
NSK 70 Mat'o Homola DG Sport Competition  
NSK 17 Daniel Lloyd Lukoil Craft-Bamboo Racing  
NSK 4 Denis Dupont Comtoyou Racing  
NSK 62 Dušan Borković GE-Force  

Źródło: touringcartimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze