Peugeot zaprezentował nowy samochód TCR

Francuski producent Peugeot rozpoczął przyjmowanie zamówień na model 308TCR, będący udoskonaloną wersją modelu 308 Racing Cup, używanego w ubiegłym roku w różnych seriach TCR.

„Model 308 Racing Cup był już zgodny z przepisami TCR, ale szybki rozwój serii korzystających z tych regulacji zainspirował nas do dalszej pracy i osiągnięciem najwyższego poziomu osiągów. W 2018 nowy model będzie startować w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych” – powiedział dyrektor Peugeor Sport Bruno Famin.

„Peugeot 308TCR pojawił się w doskonałym momencie, pokazując nasze zaangażowanie w stosunki z zespołami klienckimi. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć samochód konkurencyjny, niezawodny i sprawiający radość z jazdy, aby spełnić uzasadnione oczekiwania naszych klientów”.

Pierwsi klienci otrzymają swoje egzemplarze w kwietniu. Nowy model został wyceniony na 109 tys. euro bez podatku. Za ofertą francuskiego producenta mają przemawiać niskie koszty obsługi – około 4,5 euro za kilometr, żywotność silnika do 5000 km oraz fakt, że pojazd jest dostarczany do klientów gotowy do użytku, bez konieczności samodzielnego montażu.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league