Hyundai prezentuje elektryczny samochód turystyczny

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie koreańska marka Hyundai zaprezentowała model Veloster N ETCR, przeznaczony do startującej w przyszłym sezonie serii wyścigów elektrycznych samochodów turystycznych.

„ETCR to oczywisty dla nas krok, który wpisuje się w naszą strategię produkcji samochodów elektrycznych” – powiedział wiceprezydent Hyundai Motor Group Thomas Schemera. „Zaplanowaliśmy dogłębny program testowy, którym zajmą się doświadczeni specjaliści z Hyundai Motorsport. Veloster N ETCR doskonale uzupełni nasze portfolio samochodów turystycznych”.

Hyundai ma już dwa samochody turystyczne, przygotowane z myślą o klasie TCR – w pucharze świata rywalizuje model i30 N, z kolei nowszy Veloster N przeznaczony jest na rynek amerykański, gdzie ściga się m.in. w IMSA Challenge.

Zgodnie z regulaminem ETCR, samochód będzie mieć silnik umieszczony pośrodku, napędzający tylną oś. Hyundai jest drugim producentem, który zaprezentował swój elektryczny samochód turystyczny – w marcu jako pierwsza swój model pokazała Cupra.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league