Morbidelli na czele pierwszego treningu w Chinach

Gianni Morbidelli i René Münnich z WestCoast Racing umieścili dwie Hondy na szczycie tabeli z czasami pierwszej sesji treningowej TCR International Series w Szanghaju.

Włoch swój najlepszy czas 2:17,770 uzyskał na samym początku sesji i nie został on już poprawiony - żaden inny kierowca nie przekroczył nawet granicy 2 minut i 18 sekund, czego najbliżej był Münnich z 2:18,029.

Andrea Belicchi z Target Competition był pierwszym spośród kierowców SEAT-a na trzeciej pozycji, pokonując Pepe Oriolę z Craft-Bamboo. Wszystkie trzy Hondy znalazły się w pierwszej piątce - tę zamknął zdobywca pole position z Malezji Kevin Gleason, który obrócił się w ostatnim zakręcie na początku sesji.

Michaił Graczew w Audi zajął ósme miejsce, za nim był startujący gościnnie Mistrz Chin Tengyi Jiang. Lider klasyfikacji Stefano Comini wozi ze sobą w ten weekend 30-kilogramowy balast i zajął 11. miejsce.

P Nr Kierowca Zespół Samochód Rezultat
1 10 Gianni Morbidelli WestCoast Racing Honda Civic TCR 2:17,770
2 23 René Münnich WestCoast Racing Honda Civic TCR + 0,259
3 33 Andrea Belicchi Target Competition SEAT León Cup Racer + 0,691
4 74 Pepe Oriola Team Craft-Bamboo Lukoil SEAT León Cup Racer + 0,996
5 24 Kevin Gleason WestCoast Racing Honda Civic TCR + 1,255
6 17 Michel Nykjær Target Competition SEAT León Cup Racer + 1,372
7 88 Jordi Gené Team Craft-Bamboo Lukoil SEAT León Cup Racer + 1,472
8 8 Michaił Graczew Liqui Moly Team Engstler Audi TT Cup
+ 1,537
9 5 Tengyi Jiang Target Competition SEAT León Cup Racer + 1,591
10 6 Franz Engstler Liqui Moly Team Engstler Audi TT Cup
+ 1,688
11 25 Stefano Comini Target Competition SEAT León Cup Racer + 1,851
12 7 Lorenzo Veglia Liqui Moly Team Engstler SEAT León Cup Racer
+ 2,228
13 20 Igor Skuz Campos Racing Opel Astra OPC + 2,838
14 47 Norbert Tóth Zengő Motorsport SEAT León Cup Racer + 3,099
15 77 Siergiej Afanasjew Team Craft-Bamboo Lukoil SEAT León Cup Racer + 4,796

Źródło: tcr-series.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league