Nicki Thiim zdobywcą pole position

Nicki Thiim, który był najszybszy w czasie obu sesji treningowych, pozostał niepokonany na torze w Portimao. Z czasem 1:53.863 zdobył pole position, pierwsze w historii dla zespołu Engstler. Drugi ze stratą +0.757 sekundy był Hiszpan Jordi Gené, a trzeci jego rodak - Pepe Oriola.

Thiim był najszybszy także w pierwszej części kwalifikacji, w której toczyła się walka o miejsca w czołowej dwunastce, premiowane awansem do Q2. Najlepszy czas Duńczyk ustanowił na ostatnim kółku, spychając Lorenzo Veglię na 13 miejsce.  Veglia w ostatniej chwili przyspieszył i ostatecznie wypchnął z Q2 Oscara Noguésa.

Zespół Noguésa nie zauważył jak pojechał Veglia i wypuścił swojego zawodnika na tor w czasie drugiej części kwalifikacji, za co Hiszpan zobaczył czarną flagę.

W Q2 na swoim pierwszym okrążeniu Thiim uzyskał najlepszy czas, a na kolejnym kółku jeszcze go poprawił. Wynik 1:53.863 zapewnił mu pierwsze pole startowe do jutrzejszego wyścigu.

Jego największym rywalem był dziś Jordi Gené, którego strata wyniosła prawie 0.8 sekundy, ale razem z trzecim Pepe Oriolą mogą być zadowolenia z najlepszych kwalifikacji dla zespołu Craft-Bamboo. Powody do radości może mieć również Lorenzo Veglia. Czwarte miejsce to jego najlepszy wynik w karierze.

Mimo opuszczenia obu sesji treningowych Kelvin van der Linde był piąty (+0.978). Szósta pozycja dla Morbidelliego (+1.082). Lider klasyfikacji generalnej Stefano Comini jutro ruszy dopiero z siódmej pozycji. Kevin Gleason zamknął pierwszą dziesiątkę i do drugiego wyścigu wystartuje z pole position.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1