Thiim wygrywa pierwszy wyścig w Portugalii

Nicki Thiim z przewagą ponad czterech sekund pewnie wygrał pierwszy wyścig w Portugalii rozgrywany na torze Autódromo Internacional Algarve. Oprócz niego na podium stanęli Jordi Gené i Lorenzo Veglia.

Wyścig miał dość zaskakujący przebieg. Najwięksi faworyci do tytułu mistrza świata Stefano Comini, Pepe Oriola i Gianni Moridelli po słabszych kwalifikacjach walczyli o miejsca poza podium. Startujący z drugiej pozycji Jordi Gené zaliczył udany start i pierwszy zakręt pokonał jako lider. W zakręcie drugim Thiim odzyskał prowadzenie i do końca wyścigu kontrolował sytuację, wypracowując bezpieczną przewagę i komfortowo dowożąc ją do mety. Inny zawodnik zespołu Engstler - Lorenzo Veglia - po nieudanym starcie zdołał przebić się na trzecie miejsce. 

Lider klasyfikacji generalnej, startujący z siódmej pozycji Stefano Comini, po pierwszym okrążeniu zajmował czwarte miejsce przed zawodnikiem Craft-Bamboo Pepe Oriolą i Kelvinem van der Linde z Engstler Audi.

Van der Linde zdołał wyprzedzić Oriolę, a następnie próbował atakować Cominiego. Na początku czwartego okrążenia Van der Linde wskoczył przed niego w zakręcie pierwszym, ale w kolejnym nawrocie Szwajcar przeprowadził kontratak, który zakończył się dla zawodnika z RPA stratą dwóch kolejnych pozycji. Skorzystali na tym jadący za nimi Oriola i Morbidelii, którzy włączyli się do walki.

Comini przez długi czas  wychodził zwycięsko z tej konfrontacji, ale dwa okrążenia później popełnił błąd w zakręcie 2 i pojechał za szeroko. Powracając na tor zderzył się z Mirbidellim, obrócił i uderzył w Oriolę wypychając go na pobocze i wykluczając z wyścigu. Morbidelli, który również ucierpiał w tym incydencie kontynuował jazdę, ale tracił kolejne pozycje. Ostatecznie wycofał się po pojedynku i kolizji z Andreą Belicchim.

Oprócz niego i Orioli wyścigu nie ukończył jeszcze Michel Nykjaer, który z powodu problemów z autem musiał zatrzymać się na drugim okrążeniu. Czołowa trójka nieuwikłana w incydenty spokojnie dojechała do mety. Czwarte miejsce dla  Van der Linde, który skorzystał z tego, że opony Cominiego ucierpiały w starciu z Oriolą i wyprzedził go na 10 okrążeniu.

Top10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Nicky Thiim 13 okr.
2 Jordi Gené + 4.074
3 Lorenzo Veglia + 6.541
4 Kelvin van der Linde + 12.086
5 Stefano Comini + 14.541
6 Mikhail Grachev + 17.893
7 Kevin Gleason + 20.094
8 José Monroy + 20.425
9 Oscar Nogué + 23.044
10 Francisco Mora + 30.107
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1