Thiim wygrywa pierwszy wyścig w Portugalii

Nicki Thiim z przewagą ponad czterech sekund pewnie wygrał pierwszy wyścig w Portugalii rozgrywany na torze Autódromo Internacional Algarve. Oprócz niego na podium stanęli Jordi Gené i Lorenzo Veglia.

Wyścig miał dość zaskakujący przebieg. Najwięksi faworyci do tytułu mistrza świata Stefano Comini, Pepe Oriola i Gianni Moridelli po słabszych kwalifikacjach walczyli o miejsca poza podium. Startujący z drugiej pozycji Jordi Gené zaliczył udany start i pierwszy zakręt pokonał jako lider. W zakręcie drugim Thiim odzyskał prowadzenie i do końca wyścigu kontrolował sytuację, wypracowując bezpieczną przewagę i komfortowo dowożąc ją do mety. Inny zawodnik zespołu Engstler - Lorenzo Veglia - po nieudanym starcie zdołał przebić się na trzecie miejsce. 

Lider klasyfikacji generalnej, startujący z siódmej pozycji Stefano Comini, po pierwszym okrążeniu zajmował czwarte miejsce przed zawodnikiem Craft-Bamboo Pepe Oriolą i Kelvinem van der Linde z Engstler Audi.

Van der Linde zdołał wyprzedzić Oriolę, a następnie próbował atakować Cominiego. Na początku czwartego okrążenia Van der Linde wskoczył przed niego w zakręcie pierwszym, ale w kolejnym nawrocie Szwajcar przeprowadził kontratak, który zakończył się dla zawodnika z RPA stratą dwóch kolejnych pozycji. Skorzystali na tym jadący za nimi Oriola i Morbidelii, którzy włączyli się do walki.

Comini przez długi czas  wychodził zwycięsko z tej konfrontacji, ale dwa okrążenia później popełnił błąd w zakręcie 2 i pojechał za szeroko. Powracając na tor zderzył się z Mirbidellim, obrócił i uderzył w Oriolę wypychając go na pobocze i wykluczając z wyścigu. Morbidelli, który również ucierpiał w tym incydencie kontynuował jazdę, ale tracił kolejne pozycje. Ostatecznie wycofał się po pojedynku i kolizji z Andreą Belicchim.

Oprócz niego i Orioli wyścigu nie ukończył jeszcze Michel Nykjaer, który z powodu problemów z autem musiał zatrzymać się na drugim okrążeniu. Czołowa trójka nieuwikłana w incydenty spokojnie dojechała do mety. Czwarte miejsce dla  Van der Linde, który skorzystał z tego, że opony Cominiego ucierpiały w starciu z Oriolą i wyprzedził go na 10 okrążeniu.

Top10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Nicky Thiim 13 okr.
2 Jordi Gené + 4.074
3 Lorenzo Veglia + 6.541
4 Kelvin van der Linde + 12.086
5 Stefano Comini + 14.541
6 Mikhail Grachev + 17.893
7 Kevin Gleason + 20.094
8 José Monroy + 20.425
9 Oscar Nogué + 23.044
10 Francisco Mora + 30.107

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league