Nykjær zwycięzcą drugiego wyścigu

Michel Nykjær, po walce z Kelvinem van der Linde w drugim wyścigu w Portugalii, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugi był startujący z pole position Kevin Gleason, a trzeci Hiszpan Jordi Gené.

Mechanikom z zespołu Target Competition udało się naprawić auto Nykjæra, które ucierpiało na początku pierwszego wyścigu po kolizji z Andreą Belicchim i zawodnik zameldował  się na polach startowych. Ciężka praca się opłaciła. Duńczyk zaliczył udany start z pierwszego rzędu i objął prowadzenie w pierwszym zakręcie. Jego zespołowy kolega - Stefano Comini - awansował na trzecie miejsce.

Na trzecim kółku Van der Linde wyprzedził Cominiego, następnie zbliżył się do lidera, ale nie był w stanie go wyprzedzić. Kilka okrążeń później dojechał do nich zwycięzca pierwszego wyścigu - Nicki Thiim.

Na drugim okrążeniu z wyścigu odpadł Gianni Morbidelli. Kolejnymi pechowcami okazali walczący o drugie miejsce Thiim, który zbyt agresywnie najechał na krawężnik i przebił oponę, a także inny zawodnik Audi - Van der Linde - który zatrzymał się na tym samym kółku.

Dwa okrążenia przed końcem, zajmujący trzecie miejsce Comini obrócił się tuż przed jadącym za nim Oriolą, spowolnił w zakręcie zawodnika Craft-Bamboo - Jordiego Gené i pomógł awansować na trzecie miejsce Andrei Belicchiemu. Niestety chwilę później Włoch stracił pozycję na rzecz Gené.

Mimo dzisiejszych problemów Comini utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. O 12 punktów wyprzedza Oriolę. Trzeci jest Morbidelli, który zgromadził już 91 punktów. Kolejne wyścigi odbędą się już za dwa tygodnie na torze Monza.

Top10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Michel Nykjær 13 okr.
2 Kevin Gleason + 3.152
3 Jordi Gené + 6.360
4 Pepe Oriola + 7.020
5 José Monroy + 7.496
6 Michaił Graczew + 11.040
7 Oscar Nogués + 12.030
8 Francisco Mora + 20.999
9 Igor Skuz + 22.644
10 Andrea Belicchi + 34.865

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league