Nykjær zwycięzcą drugiego wyścigu

Michel Nykjær, po walce z Kelvinem van der Linde w drugim wyścigu w Portugalii, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugi był startujący z pole position Kevin Gleason, a trzeci Hiszpan Jordi Gené.

Mechanikom z zespołu Target Competition udało się naprawić auto Nykjæra, które ucierpiało na początku pierwszego wyścigu po kolizji z Andreą Belicchim i zawodnik zameldował  się na polach startowych. Ciężka praca się opłaciła. Duńczyk zaliczył udany start z pierwszego rzędu i objął prowadzenie w pierwszym zakręcie. Jego zespołowy kolega - Stefano Comini - awansował na trzecie miejsce.

Na trzecim kółku Van der Linde wyprzedził Cominiego, następnie zbliżył się do lidera, ale nie był w stanie go wyprzedzić. Kilka okrążeń później dojechał do nich zwycięzca pierwszego wyścigu - Nicki Thiim.

Na drugim okrążeniu z wyścigu odpadł Gianni Morbidelli. Kolejnymi pechowcami okazali walczący o drugie miejsce Thiim, który zbyt agresywnie najechał na krawężnik i przebił oponę, a także inny zawodnik Audi - Van der Linde - który zatrzymał się na tym samym kółku.

Dwa okrążenia przed końcem, zajmujący trzecie miejsce Comini obrócił się tuż przed jadącym za nim Oriolą, spowolnił w zakręcie zawodnika Craft-Bamboo - Jordiego Gené i pomógł awansować na trzecie miejsce Andrei Belicchiemu. Niestety chwilę później Włoch stracił pozycję na rzecz Gené.

Mimo dzisiejszych problemów Comini utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. O 12 punktów wyprzedza Oriolę. Trzeci jest Morbidelli, który zgromadził już 91 punktów. Kolejne wyścigi odbędą się już za dwa tygodnie na torze Monza.

Top10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Michel Nykjær 13 okr.
2 Kevin Gleason + 3.152
3 Jordi Gené + 6.360
4 Pepe Oriola + 7.020
5 José Monroy + 7.496
6 Michaił Graczew + 11.040
7 Oscar Nogués + 12.030
8 Francisco Mora + 20.999
9 Igor Skuz + 22.644
10 Andrea Belicchi + 34.865
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1