Nowa Astra na sezon 2016

Opel Performance Center GmbH, wspólnie z Kissling Motorsport, przygotuje nowego Opla Astrę na sezon 2016 TCR International Series, równolegle z nowym modelem VLN.

Niemiecka marka jest obecna w tegorocznych mistrzostwach za sprawą zespołu Campos Racing, który wystawia dwie Astry OPC. Te samochody jednak startują dzięki warunkowemu dopuszczeniu, ponieważ jako modele coupé nie są zgodne z regulaminem serii, podobnie jak Audi TT.

Dyrektor Opel Motorsport Jörg Schrott zmienił to jednak w miniony weekend na torze Portimao, gdzie podpisał umowę z promotorem serii World Sporting Consulting Ltd., w ramach której zadeklarował stworzenie nowego modelu, który będzie już pięciodrzwiowym hatchbackiem i pojawi się na torach w przyszłym roku.

Ople nadal będzie wystawiać Campos Racing, który powiększy swoją operację do trzech samochodów. Hiszpański zespół wywalczył w ostatni weekend swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

Nowa Astra będzie bazować na platformie D2XX Opla, co jak potwierdził szef WSC Marcello Lotti, oznacza że nowe modele Chevroleta powstające na tej samej platformie mogą być przygotowane do startów w amerykańskiej serii TCR.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league