Morbidelli najszybszy w pierwszym treningu

Gianni Morbidelli (WestCoast Racing) był zdecydowanie najszybszy podczas pierwszego treningu przed niedzielnymi wyścigami na torze Monza. Faworyt lokalnej publiczności o prawie 1.5 sekundy wyprzedził kolegę z zespołu Igora Skuza. Czołową trójkę uzupełnił inny zawodnik Hondy - Kevin Gleason.

Lider klasyfikacji generalnej Stefano Comini (Target Competition) prowadził przez znaczną część sesji. Ostatecznie spadł na 4. miejsce kiedy w samej końcówce zawodnicy Hondy ustanawiali swoje najlepsze czasy okrążeń. Za Szwajcarem uplasował się jego zespołowy kolega  - Andrea Belicchi. Za nimi sklasyfikowano zawodników z Liqui Moly Team Engstler - Mikhail Grachev był szósty, Lorenzo Veglia siódmy. Czołową dziesiątkę uzupełniła trójka z teamu Craft-Bamboo: Sergey Afanasyev, Pepe Oriola i Jordi Gené.

W czasie sesji miało miejsce kilka drobnych incydentów.  Zsoltan Szàbo obrócił się w zakręcie Variante della Roggia, a Pepe Oriola wyjechał za szeroko w Variante Ascari. 3 minuty przed końcem jazdy, nad torem wywieszono czerwoną flagę. Włoch Davide Roda miał groźnie wyglądający wypadek w zakręcie Lesmo 2, po którym zatrzymał się na dachu. Szczęśliwie wyszedł z tego bez szwanku.

Poniżej wyniki najlepszej dziesiątki. Początek drugiego treningu o godzinie 12.00

Top 10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Gianni Morbidelli 2:01.066
2 Igor Skuz +1.473
3 Kevin Gleason +1.528
4 Stefano Comini +1.574
5 Andrea Belicchi +1.674
6 Mikhail Grachev +1.710
7 Lorenzo Veglia +1.942
8 Sergey Afanasyev +2.031
9 Pepe Oriola +2.170
10 Jordi Gene +2.189

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league