Morbidelli ponownie na czele

Gianni Morbidelli z przewagą 0.7 sekundy był najszybszy także w czasie drugiego treningu. Wyprzedził Hiszpana Pepe Oriolę z zespołu Craft-Bamboo. Trzecia pozycja dla Kevina Gleasona.

Za nimi na czwartej pozycji sesję zakończył Sergey Afanasyev. Niespodziankę sprawił Fernando Monje (Campos Racing), który po bardzo dobrym przejeździe wskoczył na 5. miejsce. W czołowej dziesiątce zmieścili się jeszcze Jordi Gené, Mikhail Grachev, lider klasyfikacji Stefano Comini, Zsolt Szàbo i Igor Skuz.

Drobne problemy mieli zawodnicy teamu Target Competition. Michel Nykjaer ledwo uniknął kolizji z kolegami z zespołu w zakręcie Lesmo 1, kiedy cała trójka ćwiczyła jazdę w cieniu aerodynamicznym przed dzisiejszymi kwalifikacjami. Oprócz tego kłopoty w Variante Ascari miał Andrea D’Amico.

Niestety weekend we Włoszech dobiegł końca dla startującego w domowym wyścigu Davide Rody. Co prawda w wypadku z pierwszego treningu zawodnik nie odniósł żadnych obrażeń, ale tego samego niestety nie można powiedzieć o jego aucie. Niektóre części zostały zbyt poważnie uszkodzone by liczyć na ich wymianę.

”To był dość głupi wypadek” – powiedział Zoltàn Zengo, właściciel zespołu Zengo Motorsport - “Kierowca popełnił maleńki błąd, po którym minimalnie musnął trawę. Davide próbował powrócić na tor, ale dotknął ściany lewym kołem, stracił panowanie nad samochodem, obrócił się i wylądował na dachu. Auto jest całkowicie zniszczone i sądzę, że jazda w ten weekend już się dla niego zakończyła”.

Pozostali zawodnicy wezmą udział w sesji kwalifikacyjnej, która rozpocznie się o godzinie 15.00 czasu lokalnego.

Top 10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Gianni Morbidelli 2:01.381
2 Pepe Oriola +0.712
3 Kevin Gleason +0.769
4 Sergey Afanasyev +0.784
5 Fernando Monje +0.990
6 Jordi Gene +1.248
7 Mikhail Grachev +1.438
8 Stefano Comini +1.488
9 Zsolt Szabo +1.493
10 Igor Skuz +1.604

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league