Morbidelli zwycięzcą kwalifikacji na torze Monza

Zawodnik WestCoast Racing podczas weekendu we Włoszech pozostaje niepokonany. Po wygraniu obu dzisiejszych treningów, Włoch zdominował sesję kwalifikacyjną. Zarówno w Q1 jak i w Q2 przejechał tylko po jednym okrążeniu i to wystarczyło do zajęcia w obu częściach pierwszego miejsca. O ponad 0.7 sekundy pokonał Szwajcara Stefano Cominiego i Hiszpana Pepe Oriolę.

Czwarty był Sergey Afanasyev, który wyprzedził Andreę Belicchiego. Szóste miejsce, najlepsze w sezonie, zajął Fernando Monje. Hiszpan bardzo mądrze wykorzystał jazdę w cieniu aerodynamicznym. Za nim sklasyfikowano Igora Skuza, który swój najlepszy wynik uzyskał na ostatnim pomiarowym okrążeniu.

Pierwszą dziesiątkę zamknął Mikhail Grachev z zespołu Team Engstler i to on wystartuje jutro do drugiego wyścigu z pierwszego rzędu.

W trakcie kwalifikacji nie zabrakło drobnych incydentów. Już w pierwszej części doszło do kontaktu między Szàbo i Skuzem. Chwilę później Kevin Gleason wyjechał za szeroko w zakręcie Lesmo 1, ale zdołał opanować samochód. Niestety na kolejnym okrążeniu przytrafiło mu się dokładnie to samo, ale tym razem jego auto zatrzymało się dopiero na ścianie.

Mniej katastrofalne skutki miały błędy Nykjaera, Cominiego i Monje. Cała trójka była w stanie kontynuować jazdę. Z kolei Tom Boardman musiał zatrzymać się na torze z powodu problemów z samochodem.

Top 10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Gianni Morbidelli 2:00.353
2 Stefano Comini +0.727
3 Pepe Oriola +0.768
4 Sergey Afanasyev +1.029
5 Andrea Belicchi +1.409
6 Fernando Monje +1.432
7 Igor Skuz +1.447
8 Jordi Gene +1.506
9 Antonio D’Amico +1.606
10 Mikhail Grachev +1.837

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league