Morbidelli zasłużenie wygrywa pierwszy wyścig we Włoszech

Faworyt gospodarzy Gianni Morbidelli od początku weekendu prezentował się na torze Monza znakomicie. Mimo nie najlepszego startu zwyciężył po emocjonującej walce, która trwała prawie przez cały wyścig. Drugi był Hiszpan Pepe Oriola. Podium uzupełnił Andrea Belicchi. 3 okrążenia przed metą z rywalizacji musiał wycofać się dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej - Stefano Comini.

Zawodnikiem, który najlepiej wystartował, był Oriola. Hiszpan szybko objął prowadzenie przed Belicchim i Cominim. Ruszający z pole position Morbidelli spadł dopiero na czwarte miejsce. Spory awans z pozycji ósmej na piątą zaliczył Jordi Gené.

Morbidelli dość szybko poradził sobie z Cominim i awansował na trzecie miejsce, ale na tym etapie wyraźnie nie był w stanie nawiązać walki z liderami wyścigu i już po chwili ponownie stracił pozycję na rzecz Comniego. Szwajcar próbował wyprzedzić także Belicchiego, ale w Parabolice pokusił się o zbyt optymistyczny manewr i stracił miejsce na rzecz Morbidelliego.

Niecałe 2 okrążenia później kierowca teamu WestCoast Racing był już na prowadzeniu. Comini próbował skorzystać na jego walce z Oriolą i Belicchim, ale wyjechał za szeroko w pierwszym zakręcie i ostatecznie musiał ustąpić i zadowolić się drugą pozycją. Niestety 3 okrążenia przed metą  Comini wyjechał za szeroko w zakręcie Lesmo 1 i mimo udanej próby powrotu na tor -  wycofał się z wyścigu. Bardziej dramatyczny pojedynek stoczyli walczący o 8. miejsce Mikhaił Grachev (Liqui Moly Team Engstler) i  Sergey Afanasyev (Craft-Bamboo). Doszło między nimi do kontaktu, po którym uderzyli w Michela Nykjaera (Target competition). W efekcie cała trójka nie ukończyła wyścigu.

W samej końcówce miejsce na najniższym stopniu podium zapewnił sobie Belicchi, który z powodzeniem obronił się przed Jordim Gené. Doskonały wyścig zaliczył Fernando Monje, dla którego 5. miejsce to najlepszy wynik w tym sezonie. On z kolei przez większość czasu musiał odpierać ataki Kevina Gleasona.

Po pierwszym wyścigu doszło do sporych zmian w klasyfikacji generalnej. Nowym liderem został Oriola, który z przewagą 4 punktów prowadzi przed Morbidellim. Dotychczasowy lider Comini spadł na trzecie miejsce.

Top 10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Gianni Morbidelli 11 okr.
2 Pepe Oriola +1.198
3 Andrea Belicchi +3.504
4 Jordi Gene +3.884
5 Fernando Monje +5.056
6 Kevin Gleason +5.702
7 Lorenzo Veglia +12.037
8 Zsolt Szàbo +20.160
9 Antonio D’Amico +20.748
10 Tom Boardman +1:08.621
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1