Morbidelli najlepszy także w drugim wyścigu

Gianni Morbidelli opuszcza tor Monza niepokonany. Włoch jako pierwszy zawodnik w historii serii TCR odniósł dwa zwycięstwa tego samego dnia. Drugi był Hiszpan Jordi Gené, a trzeci jego rodak - Fernando Monje. Na podium mieliśmy więc przedstawicieli trzech różnych producentów.

Tuż po starcie na prowadzenie wysunął się Gené. Za nim podążał  Monje i Andrea Belicchi. Główni faworyci czyli Morbidelli i Stefano Comini przebijali się na kolejne pozycje i zajmowali odpowiednio 5. i 6. miejsce. Monje popisał się świetnym manewrem wyprzedzania i został nowym liderem. Chwilę później, w zakręcie Roggia, Gené został pokonany przez Morbidelliego. Włoch zaczął następnie naciskać na lidera, ale Monje bardzo skutecznie się bronił. 

Do walki włączył się Comini. Stoczył on zacięty pojedynek z Morbidellim. Na najdłuższej prostej doszło między nimi do kontaktu, po którym Szwajcar spadł na 5. miejsce.  Ciekawa walka miała miejsce za ich plecami - tam Monje bronił się przed atakami Belicchiego. W pewnym momencie ta dwójka także niegroźnie się dotknęła, po tym jak auto Hiszpana podskoczyło po najechaniu na jeden z krawężników.

Pierwszy linię mety minął Morbidelli, drugi był Gené. Tuż za nimi przyjechał Monje, dla którego było to pierwsze podium w karierze. Na ostatnim okrążeniu Comini wyprzedził Belicchiego  i ukończył wyścig na 4. miejscu. Kolejne pozycje dla Skuza i Szàbo. Czołową dziesiątkę uzupełnili  Lorenzo Veglia, Mikhail Grachev oraz Antonio D’Amico. Po problemach w Lesmo 2, z powodu uszkodzonego zawieszenia z wyścigu musiał wycofać się Pepe Oriola.

Morbidelli został nowym liderem klasyfikacji generalnej i wyprzedza Cominiego o 14 punktów. Trzeci jest Oriola, a czwarty jego rodak Gené, którego strata wynosi już 26 punktów. Kolejne wyścigi odbędą się już za tydzień na torze Salzburgring w Austrii.

Top 10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Gianni Morbidelli 11 okr.
2 Jordi Gene +2.717
3 Fernando Monje +3.931
4 Stefano Comini +6.499
5 Andrea Belicchi +6.541
6 Igor Skuz +6.753
7 Zsolt Szàbo +10.129
8 Lorenzo Veglia +13.442
9 Mikhail Grachev +20.651
10 Antonio D’Amico +23.188
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1