Morbidelli najlepszy także w drugim wyścigu

Gianni Morbidelli opuszcza tor Monza niepokonany. Włoch jako pierwszy zawodnik w historii serii TCR odniósł dwa zwycięstwa tego samego dnia. Drugi był Hiszpan Jordi Gené, a trzeci jego rodak - Fernando Monje. Na podium mieliśmy więc przedstawicieli trzech różnych producentów.

Tuż po starcie na prowadzenie wysunął się Gené. Za nim podążał  Monje i Andrea Belicchi. Główni faworyci czyli Morbidelli i Stefano Comini przebijali się na kolejne pozycje i zajmowali odpowiednio 5. i 6. miejsce. Monje popisał się świetnym manewrem wyprzedzania i został nowym liderem. Chwilę później, w zakręcie Roggia, Gené został pokonany przez Morbidelliego. Włoch zaczął następnie naciskać na lidera, ale Monje bardzo skutecznie się bronił. 

Do walki włączył się Comini. Stoczył on zacięty pojedynek z Morbidellim. Na najdłuższej prostej doszło między nimi do kontaktu, po którym Szwajcar spadł na 5. miejsce.  Ciekawa walka miała miejsce za ich plecami - tam Monje bronił się przed atakami Belicchiego. W pewnym momencie ta dwójka także niegroźnie się dotknęła, po tym jak auto Hiszpana podskoczyło po najechaniu na jeden z krawężników.

Pierwszy linię mety minął Morbidelli, drugi był Gené. Tuż za nimi przyjechał Monje, dla którego było to pierwsze podium w karierze. Na ostatnim okrążeniu Comini wyprzedził Belicchiego  i ukończył wyścig na 4. miejscu. Kolejne pozycje dla Skuza i Szàbo. Czołową dziesiątkę uzupełnili  Lorenzo Veglia, Mikhail Grachev oraz Antonio D’Amico. Po problemach w Lesmo 2, z powodu uszkodzonego zawieszenia z wyścigu musiał wycofać się Pepe Oriola.

Morbidelli został nowym liderem klasyfikacji generalnej i wyprzedza Cominiego o 14 punktów. Trzeci jest Oriola, a czwarty jego rodak Gené, którego strata wynosi już 26 punktów. Kolejne wyścigi odbędą się już za tydzień na torze Salzburgring w Austrii.

Top 10

P Auto Kierowca Rezultat
1 Gianni Morbidelli 11 okr.
2 Jordi Gene +2.717
3 Fernando Monje +3.931
4 Stefano Comini +6.499
5 Andrea Belicchi +6.541
6 Igor Skuz +6.753
7 Zsolt Szàbo +10.129
8 Lorenzo Veglia +13.442
9 Mikhail Grachev +20.651
10 Antonio D’Amico +23.188

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league