Pepe Oriola najszybszy w pierwszym treningu

Pepe Oriola z Craft-Bamboo Lukoil uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej TCR International Series na torze Salzburgring.

Hiszpan pokonał o mniej niż jedną dziesiątą sekundy lidera klasyfikacji Gianniego Morbidelliego, który przystępuje do zmagań na austriackim obiekcie z 30-kilogramowym balastem, będącym wynikiem podwójnego zwycięstwa na torze Monza tydzień temu. Trzeci był jego kolega z ekipy Kevin Gleason.

Sesja przebiegła dość spokojnie, problemy mieli jedynie Lorenzo Veglia, który musiał zjechać do boksów po przebiciu lewej przedniej opony i Fernando Monje, który z powodu problemów z silnikiem nie przejechał mierzonego okrążenia.

Przez pierwszą połowę sesji na prowadzeniu zmieniali się Oriola i jego kolega z zespołu Siergiej Afanasjew. Przez chwilę obaj kierowcy znajdowali się na szczycie tabeli z identycznym czasem. Hondy swoje szybkie czasy uzyskiwały natomiast w drugiej połowie sesji - w czołówce znaleźli się Morbidelli i Gleason.

Stefano Comini był najszybszym kierowcą Target Competition na czwartym miejscu, pokonując dwójkę Craft-Bamboo - Jordiego Gené i Afanasjewa. Michaił Graczew był siódmy, przed Dávidem Szabó, Michelem Nykjærem i Andreą Belicchim, który uzupełnił pierwszą dziesiątkę.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league