Oriola najszybszy w przerwanym drugim treningu

Pepe Oriola był najszybszy również podczas drugiej sesji treningowej TCR International Series na torze Salzburgring, pokonując Michaiła Graczewa i Stefano Cominiego.

Wielu kierowców zdecydowało się nie uzyskiwać szybkich czasów na początku sesji. Stefano Comini natomiast zmagał się z problemami technicznymi i nie pojawił się szybko na torze.

Pierwsze konkurencyjne czasy uzyskał Gianni Morbidelli, uzyskując 1:28,771, a później 1:28,098, co będzie jego najlepszym wynikiem sesji. Chwilę później na prowadzenie wyszedł Pepe Oriola z 1:27,892.

Sesja została później przerwana w połowie, kiedy Fernando Monje zatrzymał swojego Opla blisko wyjazdu z alei serwisowej z uszkodzonym lewym przednim zawieszeniem z powodu przebitej opony. Samochodu nie dało się odholować, dlatego jego usunięcie trwało prawie 15 minut.

Po wznowieniu sesji na szczyt tabeli wyszedł Stefano Comini z 1:27,441, ale Oriola także się poprawił i wrócił na prowadzenie z 1:27,097.

Michaił Graczew znalazł tempo w swoim Seacie Leónie i awansował na drugie miejsce, 0,16 sekundy za Oriolą. Comini spadł na trzecie miejsce, przed Lorenzo Veglią i Siergiejem Afanasjewem. SEAT zajął pierwsze dziewięć pozycji, dopiero na 10. miejsce spadł Morbidelli w Hondzie.

Kwalifikacje rozpoczynają się o godzinie 15.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league