Opel pokazuje nową Astrę OPC w specyfikacji TCR

Opel Motorsport ogłosił, że prowadzi pracę nad przygotowaniem nowej Astry OPC zgodnie z przepisami technicznymi serii TCR.

Wyścigowa Astra, bazująca na modelu Astra K, zostanie po raz pierwszy zaprezentowana na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Napędza ją dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 330 KM i momencie obrotowym 410 Nm.

„Wyścigi samochodów turystycznych zawsze były ważną częścią Opla. Filozofia nowej serii TCR wpisuje się w naszą wizję wyścigów klienckich. Chcemy dać ambitnym właścicielom zespołów platformę do ekscytującego sportu w przystępnej cenie” – powiedziała dyrektor marketingu Opel Group, Tina Müller.

Samochód jest obecnie w fazie rozwoju, a jego specyfikacja zostanie ujawniona w późniejszym terminie. Testy auta rozpoczną się w październiku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Opla” – dodał promotor TCR, Marcello Lotti. „Wiemy, że poważnie rozważali koncept TCR w ostatnim miesiącu, więc ogłoszenie powstania Astry w specyfikacji TCR napawa nad dumą, że mogliśmy dodać do świata TCR kolejną czołową markę”.

Źródło: Informacja prasowa TCR International Series

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league