Nowa wersja Civica zadebiutuje w Tajlandii

Włoski warsztat JAS Motorspport przygotował nową wersję Hondy Civic TCR, która zadebiutuje podczas najbliższej rundy TCR International Series w Tajlandii.

„Najważniejsza zmiana dotyczy silnika” – powiedział współwłaściciel JAS, Maurizio Ambrogetti. „Pierwsza wersja Civica TCR była napędzana silnikiem wolnossącym z dodatkową turbosprężarką. Nowy pojazd korzysta z turbodoładowanego silnika nowej Hondy Civic Type-R. Jesteśmy pewni, że da to naszym klientom solidny pakiet na sezon 2016”.

Nie tylko silnik został jednak wymieniony, dokonano także wielu mniejszych zmian. „Dopracowaliśmy różne rzeczy, korzystając z doświadczenia, jakie zebraliśmy w tym sezonie. Civic TCR był testowany i rozwijany w warunkach wyścigowych podczas poprzednich rund. Dwie ostatnie w Tajlandii i Makau pozwolą nam przetestować poprawki, które zostaną wprowadzone w samochodach na sezon 2016”.

Zainteresowanie modelem jest na tyle duże, że warsztat cały czas produkuje kolejne egzemplarze. „Skończyliśmy właśnie czternaste podwozie i naszym celem jest budowa i sprzedać 25 aut przed startem sezonu 2016. Chcielibyśmy mieć przynajmniej dwa auta w każdej serii TCR”.

Źródło: tcr-series.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league