Nowa wersja Civica zadebiutuje w Tajlandii

Włoski warsztat JAS Motorspport przygotował nową wersję Hondy Civic TCR, która zadebiutuje podczas najbliższej rundy TCR International Series w Tajlandii.

„Najważniejsza zmiana dotyczy silnika” – powiedział współwłaściciel JAS, Maurizio Ambrogetti. „Pierwsza wersja Civica TCR była napędzana silnikiem wolnossącym z dodatkową turbosprężarką. Nowy pojazd korzysta z turbodoładowanego silnika nowej Hondy Civic Type-R. Jesteśmy pewni, że da to naszym klientom solidny pakiet na sezon 2016”.

Nie tylko silnik został jednak wymieniony, dokonano także wielu mniejszych zmian. „Dopracowaliśmy różne rzeczy, korzystając z doświadczenia, jakie zebraliśmy w tym sezonie. Civic TCR był testowany i rozwijany w warunkach wyścigowych podczas poprzednich rund. Dwie ostatnie w Tajlandii i Makau pozwolą nam przetestować poprawki, które zostaną wprowadzone w samochodach na sezon 2016”.

Zainteresowanie modelem jest na tyle duże, że warsztat cały czas produkuje kolejne egzemplarze. „Skończyliśmy właśnie czternaste podwozie i naszym celem jest budowa i sprzedać 25 aut przed startem sezonu 2016. Chcielibyśmy mieć przynajmniej dwa auta w każdej serii TCR”.

Źródło: tcr-series.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze