Główni gracze TCR w Oplu

Mistrzowie klasyfikacji kierowców i zespołów TCR International Series – Target Competition – powrócą do stawki z nowym Oplem Astrą TCR.

„Jesteśmy dumny, że będziemy reprezentować barwy Opla w TCR” – powiedział szef zespołu Andreas Gummerer, z kolei jego brat Markus dodał: „Jesteśmy przekonani co do potencjału Astry TCR i mamy zaufanie do ogromnego doświadczenia Opla w wyścigach samochodów turystycznych. Wspólne zaufanie jest dla nas podstawą do dobrej współpracy i jest ono obecne od samego początku”.

Włoska ekipa wystawi trzy samochody w międzynarodowej serii TCR, lecz nie potwierdziła jeszcze żadnego kierowcy. Mistrz serii Stefano Comini twierdzi, że jest bliski podpisania umowy na cały sezon, lecz nie ujawnił z jakim zespołem – tego dowiemy się pod koniec lutego, kiedy Szwajcar ogłosi swoje plany.

Przetasowania w Target Competition nie oznaczają jednak, że z pól startowych znikną trzy SEAT-y – tyle bowiem wystawi węgierska ekipa B3 Racing. W składzie ubiegłorocznych mistrzów SEAT León Eurocup pojawi się węgierska gwiazda – 16-letni Attila Tassi – lecz więcej uwagi mogą przykuwać jego doświadczeni partnerzy – będą to doświadczeni w Pucharze Europy Samochodów Turystycznych Słowak Mat’o Homola i Serb Dušan Borković, obaj mający na koncie również występy w WTCC.

W sezonie 2016 na pewno zobaczymy także Volkswageny Golfy w barwach Liqui Moly Team Engstler. W dwóch samochodach swoje miejsca mają już Michaił Graczew oraz gruziński kierowca Dawit Kadżaia.

Plany wystawienia trzech Hond Civic ma WestCoast Racing. Na starcie pojawi się również Craft-Bamboo Racing, choć w nieznanym składzie. Zespół stracił bowiem wicemistrza serii Pepe Oriolę, który jest łączony z przejściem do Target Competition. Pewną niewiadomą pozostają występy Alfy Romeo ekipy Romeo Ferrarisa oraz Subaru od Top Run Motorsport. Oba auta przechodzą obecnie intensywne programy testowe i z obu obozów docierają sygnały o pracy zgodnie z harmonogramem.

Sezon TCR International Series rozpocznie się na początku kwietnia w ramach weekendu Grand Prix Bahrajnu Formuły 1.

Kierowca Zespół Samochód
Target Competition Opel Astra TCR
Target Competition Opel Astra TCR
Target Competition Opel Astra TCR
Craft-Bamboo Racing SEAT León Cup Racer
Craft-Bamboo Racing SEAT León Cup Racer
Craft-Bamboo Racing SEAT León Cup Racer
8 Michaił Graczew Engstler Motorsport Volkswagen Golf TCR
Dawit Kadżaia Engstler Motorsport Volkswagen Golf TCR
19 Attila Tassi B3 Racing SEAT León Cup Racer
70 Mat'o Homola B3 Racing SEAT León Cup Racer
98 Dušan Borković B3 Racing SEAT León Cup Racer

Źródło: tcr-series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league