Comini będzie walczyć z WRT

Stefano Comini powróci do TCR International Series w roli obrońcy pierwszego tytułu mistrzowskiego. Szwajcar wniósł ze sobą wsparcie słynnego belgijskiego zespołu W Racing Team.

Team WRT zadebiutuje w TCR wystawiając dwa Volkswageny Golfy dla Cominiego oraz francuskiego kierowcy Jean-Karla Vernaya. Specjalizująca się dotąd w wyścigach GT ekipa będzie stawiać swoje pierwsze kroki w wyścigach samochodów turystycznych, startując w znanych dla siebie barwach Leopard Racing.

„Bez wątpienia będzie to największy dotychczas sezon dla WRT” – stwierdził szef zespołu Vincent Voose. „Mamy przed sobą wiele ekscytujących wyzwań i podejmujemy je z typowym dla nas zwycięskim duchem. Każdy program będzie miał teraz oddzielny zespół oraz swojego lidera. Jesteśmy podekscytowani dołączeniem do TCR – to nowy koncept, w który mocno wierzymy”.

Comini opuścił zespół Target Competition, z którym wywalczył tytuł, by powrócić do mistrzostw z nową ekipą i samochodem: „Pragnę podziękować Leopard Racing za danie mi tej wspaniałej możliwości oraz wiarę w moje umiejętności i doświadczenie za kierownicą samochodu turystycznego! Jak zawsze, jestem tu by wygrać, z uśmiechem i pasją. Jestem przekonany, że ze wsparciem WRT zespół będzie konkurencyjny od pierwszego wyścigu”.

Dla Vernaya będzie to debiut w samochodach turystycznych. Francuz jak dotąd pokazał się z dobrej strony w autach jednomiejscowych, m.in. zdobywając tytuł Indy Lights w 2010 roku, oraz wyścigach długodystansowych, gdzie triumfował w klasie LMP2 Intercontinental Le Mans Cup w kolejnym roku.

Pierwszy wyścig sezonu 2016 TCR International Series odbędzie się 2 kwietnia, podczas weekendu Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie.

  Kierowca Zespół Samochód
  Stefano Comini Leopard Racing WRT Volkswagen Golf TCR
  Jean-Karl Vernay Leopard Racing WRT Volkswagen Golf TCR
      Target Competition Opel Astra TCR
      Target Competition Opel Astra TCR
      Target Competition Opel Astra TCR
      Craft-Bamboo Racing SEAT León Cup Racer
      Craft-Bamboo Racing SEAT León Cup Racer
      Craft-Bamboo Racing SEAT León Cup Racer
8 Michaił Graczew Engstler Motorsport Volkswagen Golf TCR
  Dawit Kadżaia Engstler Motorsport Volkswagen Golf TCR
19 Attila Tassi B3 Racing SEAT León Cup Racer
70 Mat'o Homola B3 Racing SEAT León Cup Racer
98 Dušan Borković B3 Racing SEAT León Cup Racer

Źródło: tcr-series.com, tcr-series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league