Ford Focus na nowo

Historia Forda Focusa w TCR International Series nie była zbyt udana. Pojazd zapewniał swoim ekipom tyle problemów technicznych, że nie tylko nie ukończył większości wyścigów, ale nawet nie pojawił się na części z nich. To ma się zmienić za sprawą zespołu FRD Motorsports.

„Po problemach technicznych jakie mieliśmy w ubiegłym roku po przejęciu programu od innego warsztatu, zdecydowaliśmy się rozpocząć od zera” – powiedział szef ekipy Kenneth Ma. „Przeprojektowaliśmy samochód i będziemy go rozwijać”.

Prace nad samochodem trwają w warsztacie FRD w amerykańskim Colorado. Zespół początkowo planuje budowę czterech egzemplarzy samochodu, z czego dwa pojawią się w międzynarodowej rywalizacji.

„Wystawimy dwa samochody w pełnym sezonie TCR International Series. Spodziewamy się jednak rozpocząć testy auta w kwietniu, co oznacza że celujemy w pojawienie się na starcie najwcześniej od rundy w Monzy”.

Zespół ogłosi swój skład kierowców w późniejszym terminie. Zasiądą oni w samochodzie z 2-litrowym silnikiem turbo opracowanym przez oddział Ford Performance w Michigan oraz wyścigową skrzynią biegów Xtrac.

Źródło: tcr-series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league