Peugeot zaprezentował nowy samochód TCR

Peugeot zaprezentował nowy samochód TCR Peugeot

Francuski producent Peugeot rozpoczął przyjmowanie zamówień na model 308TCR, będący udoskonaloną wersją modelu 308 Racing Cup, używanego w ubiegłym roku w różnych seriach TCR.

„Model 308 Racing Cup był już zgodny z przepisami TCR, ale szybki rozwój serii korzystających z tych regulacji zainspirował nas do dalszej pracy i osiągnięciem najwyższego poziomu osiągów. W 2018 nowy model będzie startować w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych” – powiedział dyrektor Peugeor Sport Bruno Famin.

„Peugeot 308TCR pojawił się w doskonałym momencie, pokazując nasze zaangażowanie w stosunki z zespołami klienckimi. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć samochód konkurencyjny, niezawodny i sprawiający radość z jazdy, aby spełnić uzasadnione oczekiwania naszych klientów”.

Pierwsi klienci otrzymają swoje egzemplarze w kwietniu. Nowy model został wyceniony na 109 tys. euro bez podatku. Za ofertą francuskiego producenta mają przemawiać niskie koszty obsługi – około 4,5 euro za kilometr, żywotność silnika do 5000 km oraz fakt, że pojazd jest dostarczany do klientów gotowy do użytku, bez konieczności samodzielnego montażu.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka