Remis w MAC3!

Zespoły Hondy i Citroëna uzyskały w rywalizacji producentów MAC3 na torze Slovakia Ring dokładnie te same czasy na dystansie dwóch okrążeń!

Zespół Citroëna ponownie się składał z dwóch kierowców fabrycznych oraz Mehdiego Bennaniego i przeprowadził swój przejazd w bardzo podobny sposób co we Francji, gdzie fabryczne auta stopniowo uciekały Marokańczykowi. Ich przejazd zakończył się czasem 4:17,233, który następnie miała pobić Honda.

Norbert Michelisz, Rob Huff i Tiago Monteiro ruszyli równo i po pierwszym sektorze byli lepsi od rywali z francuskiej ekipy, a następnie utrzymywali przewagę na kolejnych punktach pomiaru czasu, aż do ostatniego, który Monteiro przekroczył z identycznym czasem co Bennani, doprowadzając do remisu. Zgodnie z przepisami MAC3, oznaczało to że oba zespoły zdobyły maksymalną liczbę 10 punktów.

Katastrofa spotkała zespół Łady, który nie zdobył żadnych punktów, najpierw przez błąd na starcie, gdzie został Nicky Catsburg, a później przez przebicie oponę przez Holendra, co zmusiło go do przerwania próby swojej i swojego zespołu.

Citroën wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji producentów po dzisiejszym dniu rywalizacji, zawdzięczając to wynikom swoich kierowców w kwalifikacjach. Honda spadła na drugie miejsce i traci cztery punkty do francuskiej ekipy.

Jutrzejsze wyścigi WTCC odbędą się o godzinie 12:10 i 14:15.

P Kierowcy Zespół Samochód Rezultat
1

José María López
Yvan Muller
Mehdi Bennani
Team Citroën Citroën C-Elysé WTCC 4:17,233
1

Rob Huff
Tiago Monteiro
Norbert Michelisz
Team Honda Honda Civic WTCC + 0,000
 

Gabriele Tarquini
Hugo Valente
Nicky Catsburg
Team LADA LADA Vesta WTCC  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league