López wygrywa manewrem na ostatnim okrążeniu

José María López na ostatnim okrążeniu wyprzedził Nicky’ego Catsburga w drodze po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

Na pole position ustawił się Yvan Muller, lecz to López popisał się najlepszym startem, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę oraz Catsburga, który następnie wyprzedził 4-krotnego mistrza świata na trzecie miejsce w drugim zakręcie.

Na czwartą lokatę awansował zwycięzca pierwszego wyścigu Tiago Monteiro, który wyprzedził swoich zespołowych kolegów Roba Huffa i Norberta Michelisza. Na siódme miejsce wysunął się Hugo Valente, wyprzedzając Theda Björka i Mehdiego Bennaniego. W pierwszych zakrętach pogubił się też Gabriele Tarquini, który wypadł z pierwszej dziesiątki.

Prawdziwe zamieszanie miało jednak miejsce na trzecim okrążeniu. Prowadzący López wypadł z toru, a Yvan Muller został wyprzedzony przez Tiago Monteiro, co zupełnie zmieniło obraz stawki. López natychmiast znalazł się pod presją ze strony Nicka Catsburga, który wyprzedził go w drugim zakręcie czwartego okrążenia, a Muller próbując zamknąć drzwi atakującemu go Robowi Huffowi został wyrzucony z toru i spadł na ósme miejsce.

López po utracie prowadzenia narzekał na wibracje w swoim samochodzie i szybko stracił dystans do nowego lidera, a za jego plecami szybko znalazł się lider klasyfikacji generalnej Monteiro. Do Portugalczyka następnie dojechali jego zespołowi koledzy Huff i Norbert Michelisz, a za których plecami zaczął się czaić również Thed Björk w Volvo.

Niespodziewanie, na dwa okrążenia do mety błąd popełnił Catsburg, co pozwoliło zbliżyć się do niego Lópezowi, który odzyskał prowadzenie na początku ostatniego okrążenia. Wykorzystał to również Tiago Monteiro, który wyprzedził Holendra w drugim zakręcie. Za Catsburgiem od razu ustawił się Norbert Michelisz, który próbował atakować Ładę w każdym zakręcie, lecz w ten sposób wystawił się na niespodziewany atak ze strony Theda Björka, który przekroczył linię mety jako czwarty.

Pomimo zwycięstwa Lópeza, Argentyńczyk pozostaje drugi w klasyfikacji generalnej z jednopunktową stratą do Tiago Monteiro przed kolejną rundą na węgierskim torze Hungaroring już w kolejny weekend.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 37 José María López   Citroën Racing 12 okr.
2 18 Tiago Monteiro   Castrol Honda WTC Team + 0,700
3 10 Nicky Catsburg   LADA Sport Rosneft + 3,260
4 5 Norbert Michelisz   Honda Racing Team JAS + 4,620
5 68 Yvan Muller   Citroën Racing + 4,737
6 25 Mehdi Bennani T Sébastien Loeb Racing + 5,262
7 3 Tom Chilton T Sébastien Loeb Racing + 5,950
8 61 Fredrik Ekblom   Polestar Cyan Racing + 7,551
9 4 Tom Coronel T ROAL Motorsport + 1 okr.
10 27 John Filippi T Campos Racing + 1 okr.
11 15 James Thompson T Münnich Motorsport + 1 okr.
12 11 Grégoire Demoustier T Sébastien Loeb Racing + 1 okr.
13 2 Gabriele Tarquini   LADA Sport Rosneft + 1 okr.
14 12 Rob Huff   Castrol Honda WTC Team + 2 okr.
NSK 7 Hugo Valente   LADA Sport Rosneft  
  55 Ferenc Ficza T Zengő Motorsport  
WYK 62 Thed Björk   Polestar Cyan Racing + 3,868

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league