Łada dominuje w domowym MAC3

Zespół Łady odniósł pierwsze zwycięstwo w rywalizacji producentów MAC3, dominując na mokrym torze Moscow Raceway.

Choć strategia zakładała, że stawkę poprowadzi najlepszy w kwalifikacjach Nicky Catsburg, na starcie  utknął on za Hugo Valente, co pozwoliło odjechać od nich Gabriele Tarquiniego. Włoch dyktował tempo, a jego zespołowi koledzy trzymali się razem. Catsburg przekroczył linię mety jako ostatni, wyznaczając poprzeczkę na 4:04,355.

Po kierowcach Łady, na starcie ustawili się przedstawiciele Hondy. Najlepszym startem popisał się Norbert Michelisz, który następnie komfortowo odjeżdżał od swoich zespołowych kolegów. Jadący na końcu grupy Tiago Monteiro miał problemy z nadążeniem za czasami wyznaczonymi przez rywali z Łady i przeciął linię mety z czasem o 0,649 sekundy gorszym.

Po Hondzie, na starcie ustawił się ostatni w kolejce zespół Citroëna. Liderzy klasyfikacji generalnej zmienili swój skład i zamiast Mehdiego Bennaniego, kierowców fabrycznych wspierał Tom Chilton. Samochód Brytyjczyka spisywał się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do Yvana Mullera. W połowie dystansu zamienili się więc oni pozycjami, a z przodu odjechał im José María López. Jadący na końcu Muller nie był w stanie zmusić swojego samochodu do prawidłowego składania się w zakręty i stracił aż cztery sekundy na dystansie dwóch okrążeń do najlepszego zespołu Łady.

To pierwszy triumf w MAC3 rosyjskiego producenta, który dotychczas był jedynym zespołem, który nie wygrał w rywalizacji producentów. Pomimo wygranej nad Hondą i Citroënem, pozycje w klasyfikacji producentów nie uległy zmianie, a kolejną okazją na zmianę panującego stanu rzeczy będzie otwierający weekend wyścig, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:15 polskiego czasu.

P Kierowcy Zespół Samochód Rezultat
1

Gabriele Tarquini
Hugo Valente
Nicky Catsburg
LADA Sport LADA Vesta WTCC 4:04,355
2

Rob Huff
Tiago Monteiro
Norbert Michelisz
Honda Motor Co. Ltd Honda Civic WTCC + 0,649
3

José María López
Yvan Muller
Tom Chilton
Automobiles Citroën Citroën C-Elysé WTCC + 4,162

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league