Dahlgren wraca na tory WTCC

Robert Dahlren powróci po pięciu latach przerwy do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, zastępując za kierownicą fabrycznego Volvo Fredrika Ekbloma.

„Jestem zaszczycony otrzymaniem takiej możliwości i budzi to oczywiście wspaniałe uczucie, szczególnie że jestem częścią programu rozwojowego od naszego pierwszego sezonu 2011 oraz uczestniczę w rozwoju nowego samochodu” – powiedział Dahlgren.

Szwed jest najstarszym stażem kierowcą fabrycznym Volvo, będąc związanym z zespołem od 2004 roku. W sezonie 2011 ścigał się on w pełnym sezonie WTCC za kierownicą modelu C30 Drive, lecz tamten program został przedwcześnie zakończony i przyniósł jedno czwarte miejsce na mecie oraz jedno w pierwszym rzędzie startowym.

Od tamtej pory Dahlgren działał za kulisami europejskiego zespołu, będąc odpowiedzialnym m.in. za stworzenie więzi i budowę sprawnej komunikacji z nowymi partnerami w australijskiej V8 Supercars, gdzie samemu ścigał się w 2013 roku, a kolejny sezon spędził na przygotowaniach do powrotu Volvo do WTCC, lecz nie znalazł się w gronie kierowców wyścigowych marki.

Ta rola przypadła Thedowi Björkowi oraz Fredrikowi Ekblomowi. To właśnie ten drugi zamieni się miejscem z Dahlgrenem i będzie odpowiadać za rozwój samochodu poza wyścigami, choć będzie na nich wciąż obecny.

„Naszym głównym celem w projekcie WTCC jest przygotowanie się na sezon 2017, mając do dyspozycji dwa samochody i trzech kierowców” – powiedział szef motorsportu w Polestar Alexander Murdzevski Schedvin. „Zgodnie z planem, Robert zamieni się z Fredrikiem i dołączy do Theda w pracy wykonywanej na torze podczas weekendów wyścigowych”.

„Nie trzeba mówić, że nasz plan i trzej kierowcy przekroczyli nasze dotychczasowe oczekiwania, plasując się kilkukrotnie w pierwszej piątce. Wiemy już, że to działa i wkraczamy w kolejną fazę naszego planu”.

Dahlgren w tym sezonie znalazł swoje miejsce w Skandynawskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych, gdzie jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej i będzie kontynuować swoje starty u boku WTCC, z wyjątkiem dwóch ostatnich wyścigów sezonu, gdzie zastąpi go inny kierowca.

„Bardzo się cieszę, że znów będę miał Roberta za swojego zespołowego kolegę i będę kontynuować współpracę z Fredrikiem pomiędzy weekendami wyścigowymi” – komentował decyzję Thed Björk. „Wyścigi w Vila Real są czymś, na co czekam z wielką niecierpliwością – tor sprawia wrażenie bardzo trudnego, ale ja kocham tory uliczne”.

Volvo będzie kontynuować starty z Thedem Björkiem i Robertem Dahlgrenem do końca sezonu, począwszy od nadchodzącej rundy w portugalskim Vila Real.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Polestar Cyan Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league