Citroën niespodziewanym zwycięzcą MAC3

Perfekcyjny przejazd kierowców Hondy nie wystarczył do powstrzymania Citroëna od sięgnięcia po zwycięstwo w rywalizacji producentów MAC3 na ulicach Vila Real.

Po wypadku w kwalifikacjach, José María López ustanawiał decydujący czas, jadąc za Yvanem Mullerem i powołanym do współpracy z kierowcami fabrycznymi Tomem Chiltonem. Ta trójka pokonała dwa okrążenia ulicznego toru w czasie 3:57,425, o 0,283 sekundy pokonując ekipę Hondy.

Przejazd kierowców Japońskiego producenta był niemal perfekcyjny – po równym starcie Tiago Monteiro ustawił się przed Robem Huffem i Norbertem Micheliszem. Jadąc w niemal idealnej formacji pokonali dwa czyste okrążenia, lecz czas 3:57,708 nie wystarczył do pokonania Citroëna.

Ekipa Łady dla odmiany zaliczyła zupełnie nieudaną sesję. Już na początku Gabriele Tarquini zaliczył falstart i naraził swój zespół na późniejszą karę czasową. To nie będzie miało jednak wpływu na kolejność, bowiem Włoch nie był w stanie utrzymać tempa swoich zespołowych kolegów i przekroczył linię mety po ponad 4 minutach, 8 sekund wolniej od Lópeza.

Ze względu na duże różnice w klasyfikacji producentów, wyniki MAC3 nie wpływają w żaden sposób na rywalizację, w której pewnie prowadzi Citroën przed Hondą, Ładą i Volvo, które nie bierze udziału w MAC3.

P Kierowcy Zespół Samochód Rezultat
1

José María López
Yvan Muller
Tom Chilton
Automobiles Citroën Citroën C-Elysé WTCC 3:57,425
2

Rob Huff
Tiago Monteiro
Norbert Michelisz
Honda Motor Co. Ltd Honda Civic WTCC + 0,283
3

Gabriele Tarquini
Hugo Valente
Nicky Catsburg
LADA Sport LADA Vesta WTCC + 8,321

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league