Guerrieri wystartuje w domowej rundzie WTCC

Esteban Guerrieri dołączy do zespołu Campos Racing podczas kolejnej rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Termas de Río Hondo.

Start Argentyńczyka został ogłoszony dzisiaj na konferencji prasowej w Buenos Aires, gdzie sam zainteresowany przyznał, że liczy na to, że będzie to początek jego wieloletniej przygody na światowym poziomie.

„To wspaniała okazja być częścią mistrzostw świata. To nie zdarza się codziennie” – powiedział. „Jestem bardzo podekscytowany możliwością rywalizacji z najlepszymi. Wiele razy, podczas mojej przygody w Europie, musiałem wsiąść do samochodu bez wcześniejszych testów i dobrze sobie radziłem. Takie sytuacje jeszcze mnie wzmacniają”.

31-letni Guerrieri ma szerokie doświadczenie w samochodach jednomiejscowych – startował m.in. w Formule Renault, Formule 3, Formule 3000 i Indy Lights. Nawiązał on też do swojego rodaka José Maríi Lópeza, który w podobny sposób pojawił się w WTCC, czym dał początek wspaniałej karierze i dwóm tytułom mistrzowskim.

„Pechito [López] wykonał wspaniałą pracę od dołączenia do WTCC. Zaprezentował swój wielki talent i ustawił poprzeczkę na nowym poziomie. To bardzo budujące, mieć rodaka z takimi osiągnięciami – to może otworzyć drzwi dla kolejnych Latynosów w WTCC”.

Runda w Argentynie zakończy wakacyjną przerwę w mistrzostwach dwoma wyścigami w weekend 5-7 sierpnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTCC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league