Girolami poprowadzi Volvo w Japonii

Wielokrotny mistrz Argentyny samochodów turystycznych Néstor Girolami dołączy do zespołu Polestar Cyan Racing na czas kolejnej rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w Japonii.

„Jestem wdzięczny Polestar Cyan Racing za możliwość ścigania się w Japonii. Dam z siebie wszystko, żeby zaliczyć wspaniały weekend. Śledziłem ich postępy na torze i czuję się zaszczycony móc dołączyć do tam profesjonalnego zespołu” – powiedział Argentyńczyk, który towarzyszył ekipie już podczas swojej domowej rundy, a po jej zakończeniu testował samochód Volvo S60 WTCC.

„Spędziłem weekend wyścigowy z zespołem i wiele się nauczyłem o samochodzie jeszcze przed testem. Czułem się bardzo komfortowo podczas naszej współpracy, a zespół ciężko pracował nad rozwojem i poprawą osiągów samochodu. Czuję, że S60 ma ogromny potencjał, a moim celem w Japonii będzie wznieść się na wyżyny jego możliwości i pokazać, że mam szybkość i umiejętności potrzebne do stania się częścią ekipy w przyszłości”.

27-latek będzie startować u boku regularnego kierowcy ekipy Theda Björka. Robert Dahlgren opuści tę rundę, ponieważ koliduje ona z finałem sezonu Skandynawskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych, w których jest pretendentem do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Wyścig w Japonii WTCC odbędzie się w dniach 2-4 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Polestar Cyan Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league