Ekblom powróci na rundę WTCC w Chinach

Fabryczny kierowca Volvo Fredrik Ekblom powróci za kierownicę samochodu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych podczas nadchodzących wyścigów na torze Shanghai International Circuit.

„Cieszę się, że znów będę się ścigać i nie mogę się doczekać, by zrobić użytek z postępu, jaki zespół dokonał w ostatnich wyścigach. Jestem dobrze przygotowany na ściganie się w Szanghaju, bowiem zespół i Thed [Björk] mają już tu za sobą jeden występ w WTCC” – powiedział Szwed.

Ekblom znów będzie partnerem zespołowym Theda Björka, z którym rozpoczął sezon WTCC, a następnie oddał stery Robertowi Dahlgrenowi, samemu koncentrując się na pracach rozwojowych w fabryce oraz asystowaniu ekipie wyścigowej.

Ponieważ Dahlgren walczy w tym roku o tytuł mistrza Skandynawii samochodów turystycznych, opuścił już rundę w Japonii, gdzie zastąpił go Néstor Girolami, a teraz nie pojawi się w Chinach i za kierownicę powróci Ekblom.

Runda w Chinach będzie przedostatnią w tym sezonie, bowiem odwołanie wizyty WTCC w Tajlandii jest już przesądzone. Decyzja w sprawie tego, kto poprowadzi samochody S60 TC1 podczas finału sezonu w Katarze nie została jeszcze ogłoszona.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Polestar Cyan Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league