Muller zakończy przygodę z WTCC z końcem sezonu

Najbardziej utytułowany kierowca Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych Yvan Muller ogłosił zakończenie swoich startów w WTCC wraz z końcem tego sezonu.

Francuz ma na swoim koncie cztery tytuły mistrzowskie – jeden wywalczony w Seacie oraz trzy za kierownicą Cheveroleta. Ostatni z nich przyszedł mu w 2013 roku, kiedy zdominował stawkę pomimo startów w zespole pozbawionym wsparcia producenta.

W odbytych 246 startach Muller odniósł 48 zwycięstw, 126 razy stawał na podium, 29-krotnie ruszał z pole position i 38 razy uzyskiwał najlepsze okrążenie wyścigu. We wszystkich tych statystykach zdecydowanie przoduje, nie pozostawiając wątpliwości co do tego, kto jest najlepszym kierowcą w historii WTCC.

Teraz 47-letni Francuz nie odnalazł się jednak za kierownicą samochodu TC1 i trzeci sezon z rzędu jest uwiązany w walkę o drugie miejsce w klasyfikacji. Postanowił on więc odejść z WTCC i zmniejszyć swoje zaangażowanie w wyścigi jako kierowca, by poświęcić czas na prowadzenie swojego zespołu Yvan Muller Racing oraz spędzać go z rodziną. W tej chwili nie wiadomo kiedy i gdzie Mullera zobaczymy jeszcze w aktywnej rywalizacji.

„Nie wiem, czy największy wpływ na decyzję o zakończeniu kariery ma wiek” – powiedział Muller. „Ze wszystkimi testami, jazdami w symulatorze, treningiem fizycznym i podróżami po świecie, profesjonalny motorsport wymaga zaangażowania na poziomie, którego nie chcę już podejmować. Jestem też na etapie życia, gdzie chciałbym zająć się czymś innym i cieszę się, że mogę powiedzieć coś takiego po 11 sezonach spędzonych w WTCC”.

Źródło: fiawtcc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league