López zdobywa pole position i daje tytuł Citroënowi

José María López wywalczył swoje siódme pole position w sezonie 2016 Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. Pięć punktów, jakie zdobył w ten sposób, wystarczyło jego producentowi Citroënowi do zapewnienia sobie trzeciego tytułu najlepszego producenta.

Poza Citroënem, o sukcesie mogą mówić Łada oraz Volvo. Nicky Catsburg minimalnie przegrał walkę o pole position, z kolei Thed Björk drugi raz zakwalifikował S60 Polestar w pierwszej piątce. Pole position do otwierającego weekend wyścigu zdobył John Filippi.

Najlepszy w sesji Q2 López jako ostatni pokonywał swoje szybkie okrążenie w Q3 i pokonał kierowcę Łady Catsburga o 0,161 sekundy. Okrążenie Holendra również było imponujące, bowiem aż o 0,4 sekundy pokonał on trzeciego Yvana Mullera. Czwarty był Mehdi Bennani w prywatnym Citroënie, a Björk uzupełnił pierwszą piątkę.

Do wejścia do Q3 niewiele zabrakło Gabriele Tarquiniemu, który ustawi się jako szósty na starcie głównego wyścigu weekendu. Były mistrz świata pokonał powracającego za stery Volvo Fredrika Ekbloma. Ósmy był Tom Chilton, a najlepszy kierowca Hondy Norbert Michelisz był dopiero dziewiąty. Za dziesiątym Filippim stawkę Q2 zamknęli Tom Coronel i James Thompson.

Hugo Valente, Tiago Monteiro, Rob Huff, Grégoire Demoustier, Ferenc Ficza i Dániel Nagy nie weszli do Q2 I do obu wyścigów wystartują z drugiej połowy stawki.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTCC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league