Honda pozostanie w WTCC na sezon 2017

Honda ogłosiła przedłużenie swojego fabrycznego programu startów w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych na sezon 2017.

Dla japońskiego producenta trwający właśnie sezon jest najlepszym pod względem ilości wywalczonych zwycięstw, pole position i najlepszych okrążeń. Jest to także pierwszy rok, kiedy zespół JAS Motorsport wystawia trzy samochody, a barwy fabrycznej ekipy reprezentują Rob Huff i Norbert Michelisz. Wspólnie z Tiago Monteiro sięgnęli oni również po sześć zwycięstw w rywalizacji producentów MAC3.

Zespół Hondy przeszedł przed tym sezonem duże zmiany personalne, nie tylko wśród kierowców, ale i całego zaplecza technicznego i operacyjnego. Ogłoszenie przedłużenia swojego programu oznacza, że prace nad przyszłorocznymi startami mogą już zostać rozpoczęte, a w ich skład ma wejść wdrożenie wielu poprawek opracowanych przez dział badań i rozwoju Hondy.

Honda pojawiła się w WTCC z programem fabrycznym w 2012 roku. Japoński producent ma na swoim koncie 14 zwycięstw oraz tytuł mistrza świata producentów z sezonu 2013.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej WTCC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league