Catsburg: Będę bardzo rozczarowany

Fabryczny kierowca Łady Nicky Catsburg wyraził swoje rozczarowanie faktem, że jego zespół ma wycofać się z Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych z końcem tego roku.

Holender przedłużył kontrakt z ekipą na sezon 2017, lecz wszystko wskazuje na to, że nie zostanie on wypełniony, bowiem wyścig w Katarze pod koniec listopada ma być ostatnim dla rosyjskiego producenta, który startował w WTCC nieprzerwanie od pięciu lat.

„Słyszałem o tym, ale nie mamy jeszcze „oficjalnej” informacji ze strony zespołu” – powiedział Catsburg. „Jeśli to prawda, oczywiście będę bardzo rozczarowany, bowiem zobowiązałem się do startów w Ładzie na sezon 2017, a teraz będę musiał szukać miejsca gdzieś indziej”.

W związku z tym, że jedyne fabryczne samochody na placu boju będą należeć do Hondy i Volvo, jest mało prawdopodobne, aby tegoroczny zwycięzca znalazł na tym etapie miejsce w przyszłorocznej stawce. Podobnego losu nie unikną zapewne jego zespołowi koledzy Gabriele Tarquini i Hugo Valente. Dla Włocha odejście Łady może oznaczać zakończenie kariery, a Francuz może zwrócić się ku zespołowi Craft-Bamboo Racing i startować w TCR International Series.

Oficjalny komunikat dotyczący odejścia Łady ze światowego sportu jest spodziewany na koniec przyszłego tygodnia.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league