WTCC może powrócić do Makau po dwóch latach przerwy

Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych mogą znów mieć swój finał na ulicach Makau, w związku ze zmianami organizacyjnymi azjatyckiego wyścigu.

Seria ścigała się na słynnym torze Guia Circuit w latach 2005-2014, lecz kontrakt zakończono wobec nieudanych negocjacji lepszego harmonogramu czasowego dla europejskich telewizji. Slot dla samochodów turystycznych przejęła seria TCR, lecz ta współpraca zostanie zakończona już po tegorocznym wyścigu, który wbrew woli TCR został połączony z finałem Chińskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych.

W sprawę zaangażowany jest Automobilklub Makau, który przejął organizację imprezy i doprowadził do powstania Pucharu Świata GT, Pucharu Świata F3, a w przyszłym roku również Pucharu Świata Samochodów Turystycznych, na czele którego mogą pojawić się właśnie auta WTCC.

„Nigdy nie powiedzieliśmy, że nie wrócimy do Makau. To był i nadal jest kultowy wyścig w Azji, który zawsze przyciąga zainteresowanie mediów z całego świata” – powiedział promotor WTCC François Ribeiro.

Pomimo braku WTCC, wyścig w Makau nadal jest popularny wśród kierowców samochodów turystycznych. W ubiegłym roku na Guia Circuit triumfował Rob Huff, a w tegorocznej stawce znajdzie się aż siedmiu byłych i obecnych kierowców mistrzostw świata.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league