Łada potwierdza odejście z WTCC

Rosyjski producent Łada ogłosił dziś na torze Moscow Raceway, że z końcem sezonu 2016 opuści Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych.

Decyzja została ogłoszona przez dyrektora marketingu AvtoVAZ Alexandra Bredykina, który potwierdził zmianę w polityce firmy, która skupi się na swoim domowym rynku i rosyjskich samochodach turystycznych.

Powiedziano, że zespół WTCC Łady nie wyda swojego oświadczenia w sprawie swojego odejścia po ostatnim wyścigu tego sezonu, pozostawiając swoich kierowców Gabriele Tarquiniego, Nicka Catsburga i Hugo Valente jako wolnych strzelców. Samo WTCC tym samym będzie miało tylko dwa fabryczne zespoły w sezonie 2017, w postaci Hondy i Volvo.

„Producenci zawsze będą przychodzić i odchodzić ze świata motorsportu, a obecne czasy z pewnością nie są łatwe dla serii polegających na programach fabrycznych” – skomentował promotor WTCC François Ribeiro. „Nawet jeśli nowe modele Łady bronią się na lokalnym rynku, ten skurczył się o ponad połowę w ostatnich dwóch latach”.

„WTCC z pewnością pomogło zmienić wizerunek Łady i bardzo dziękujemy im za wieloletnie wsparcie mistrzostw. Eurosport Events oraz FIA ciężko pracują nad przyszłością samochodów turystycznych. Zmiana strategii Łady nie wpłynie na nasze chęci dostarczenia wspaniałego sezonu 2017, pełnego wyrównanej rywalizacji”.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league