WTCC z dwiema klasami w 2017

Do startu w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych będą w przyszłym roku dopuszczone samochody specyfikacji FIA TCN2, tworząc drugą klasę dla znanych dotychczas aut Super 2000 TC1.

TCN2 to odłam zyskującej popularność specyfikacji TCR, różniący się jedynie elementami bezpieczeństwa zgodnymi z przepisami FIA, jak wyścigowe zbiorniki paliwa. Jest to obecnie czołowa klasa Pucharu Europy Samochodów Turystycznych, który w tym roku dzielił tor z WTCC podczas rundy na Nürburgring Nordschleife.

Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w przyszłym tygodniu i stanowi reakcję na kurczącą się stawkę pojazdów TC1, do czego dołożyła się Łada, ogłaszając niedawno wycofanie swoich trzech samochodów z mistrzostw.

Jako że Honda i Volvo będą jedynymi fabrycznymi zespołami w stawce, wystawiając nie więcej niż po trzy samochody, konieczne było zapewnienie że ilość aut na starcie nie spadnie poniżej 16 – wtedy bowiem zawody mogły by zostać odwołane, głównie ze względu na umowy promotora z torami.

Dwa obecne zespoły WTCC posiadają już samochody TCN2 – Zengő Motorsport oraz Münnich Motorsport wystawiały bowiem w ostatnich latach SEAT-y León Cup Racer oraz Hondy Civic TCR w międzynarodowej rywalizacji.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league