Huff powróci do Münnich Motorsport

Po zaledwie roku jako fabryczny kierowca Hondy, Mistrz Świata Samochodów Turystycznych z sezonu 2012 Rob Huff powróci do zespołu All-Inkl.com Münnich Motorsport, by walczyć za kierownicą Citroëna C-Elysée.

„Cieszę się, że powrócę do moich przyjaciół z Münnich Motorsport na sezon 2017 WTCC” – powiedział Brytyjczyk. „Mamy za sobą udaną współpracę w 2013 roku, a teraz powrócimy dużo silniejsi, z większym doświadczeniem i bardzo konkurencyjnym samochodem Citroëna”.

Pogłoski o tym, że Huff opuści szeregi fabrycznego zespołu Hondy na rzecz niemieckiej ekipy zaczęły się pojawiać przed kilkoma tygodniami: „Kiedy René Münnich [właściciel zespołu] przedstawił mi pomysł połączenia mnie z Citroënem i jego zespołem, nie mogłem odmówić. To sezon, w którym prywatny zespół może zostać mistrzem świata TC1 i taki jest nasz cel”.

Münnich zakupił jeden z dawnych fabrycznych samochodów Citroëna, lecz wciąż jest w posiadaniu jednego z Chevroletów RML Cruze, za kierownicą którego zmieniał się w zeszłym roku z Jamesem Thompsonem. Powrót tego samochodu na tor jest jednak mało prawdopodobny, zespół może natomiast wystawić do walki w klasie TCN-2 swoją Hondę Civic.

Pomimo odejścia Huffa, fabryczny zespół Hondy JAS Motorsport wciąż zamierza wystawić trzy samochody. Ogłoszenie następcy Huffa ma nastąpić 23 stycznia. W tej chwli na nowego partnera Tiago Monteiro i Norberta Michelisza typuje się byłego mistrza Super GT Ryō Michigamiego.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league