Dahlgren odchodzi z Volvo

Fabryczny kierowca Volvo Robert Dahlgren rozstał się ze szwedzkim producentem, by skupić się na karierze niezwiązanej z wyścigami.

Szwed ścigał się dla Volvo od 2004 roku i miał najdłuższy staż z obecnego składu kierowców fabrycznych marki. 37-latek ma za sobą pełny sezon w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w 2011 roku, trzy kolejne występy w 2016 roku i był typowany na faworyta do powrotu za kierownicę na cały sezon 2017, lecz zdecydował się podjąć stanowisko menedżerskie u dealera samochodowego.

„Wszystko wydarzyło się bardzo szybko” – powiedział szwedzkiej stronie norran.se. „Zaproszono mnie na spotkanie, gdzie dostałem świetną ofertę, na którą od razu przystałem. Przeczucie podpowiadało mi, że to właściwa decyzja”.

„Dla niektórych może to być zaskoczenie. Z pewnością nie zrezygnuję całkowicie ze ścigania, ale muszę najpierw ochłonąć po tym, co się wydarzyło. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale miałem ostatnio dziwnie dużo telefonów, a moja przyszłość nie była oficjalnie potwierdzona. Teraz jednak muszę się zadomowić w nowej pracy i dopiero potem patrzeć na inne możliwości”.

Volvo nie ogłosiło jeszcze swojego składu kierowców na sezon 2017 WTCC. Na długo przed odejściem Dahlgrena jedno z węgierskich źródeł sugerowało jednak, że zamiast niego, w zespole zobaczymy Theda Björka, Nicka Catsburga i Nestora Girolamiego.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league