Muller: Moja decyzja się nie zmieniła

Czterokrotny Mistrz Świata Samochodów Turystycznych Yvan Muller był widziany w ubiegłym tygodniu na portugalskim torze Algarve, gdzie miał testować samochód Volvo. Francuz uciął jednak falę spekulacji o jego rzekomym powrocie do serii.

Najbardziej utytułowany kierowca w historii WTCC ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery kierowcy pod koniec ubiegłego roku, co zbiegło się w czasie z odejściem fabrycznego zespołu Citroëna. Jak twierdził wtedy Francuz, otrzymał on oferty od innych ekip, lecz uznał to za właściwy moment do odejścia.

Test dla Volvo rozpoczął spekulacje na temat możliwego powrotu Francuza w barwach szwedzkiego producenta. Teraz jednak zapewnił on, że nie zamierza zmieniać swojej decyzji: „Przez ostatnie kilka dni wiele czytałem na mój temat. Aby uciąć spekulacje – ogłosiłem pod koniec ubiegłego roku, że zdecydowałem się zakończyć regularne starty, co było przemyślaną decyzją i nie uległa ona zmianie”.

„Nie mam żadnego zamiaru przejechać kolejnego sezonu jako kierowca, ale nigdy nie powiedziałem, że wykluczam możliwość okazjonalnych startów, kiedy będę mieć na to ochotę. Na dzień dzisiejszy nie ma jednak takich planów”.

„Decyzja w sprawie mojej przyszłości została podjęta przed kilkoma miesiącami, ale zostanie ona ogłoszona we właściwym czasie”.

Muller jest właścicielem zespołu wyścigowego Yvan Muller Racing, który wystawia samochody na różnych szczeblach wyścigowej drabinki, wliczając Europejską Serię Le Mans.

Volvo odmówiło komentarza w sprawie testów z udziałem Francuza, lecz wyjawiło że trzyosobowy skład kierowców WTCC zostanie przedstawiony jeszcze w lutym.

Źródło: yvanmuller.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league