Muller kierowcą rozwojowym Volvo

Czterokrotny Mistrz Świata Samochodów Turystycznych Yvan Muller dołączył do fabrycznego zespołu Volvo Polestar Cyan Racing.

Francuz jest częścią ekipy od pierwszego stycznia, lecz dopiero teraz szwedzki producent przyznał się do jego udziału w rozwoju modelu S60 Polestar TC1. Muller otrzymał status „kierowcy rozwojowego i starszego doradcy” i będzie bliskim współpracownikiem kierowców wyścigowych Theda Björka, Nicka Catburga oraz Néstora Girolamiego, a także będzie pomagać w organizacji innych obszarów zespołu.

„Bardzo się cieszę z podjęcia współpracy z Cyan Racing. Ich postęp w pierwszym sezonie startów był godny podziwu, a w czasie zimowych testów poczyniliśmy dalsze postępy. Nie mogę się doczekać dalszej pracy z zespołem, jak i nad samochodem” – powiedział Muller, dla którego sezon 2016 był ostatnim w regularnej karierze kierowcy wyścigowego. Zasiądzie on za kierownicą Volvo podczas przedsezonowych testów na torze Monza, lecz na razie nie ma żadnych planów zaangażowania go w gościnne starty w WTCC.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Cyan Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league