Nie będzie dwóch klas w WTCC

Podczas dzisiejszego posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych WMSC uchwalona została decyzja o porzuceniu pomysłu wprowadzenia drugiej klasy do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

Klasa WTCC-2, dopuszczająca do startu samochody w specyfikacji TCN2 (TCR z niewielkimi modyfikacjami), została powołana do życia w dużym pośpiechu, w obliczu możliwych problemów z zebraniem 16 samochodów TC1 po odejściu fabrycznego zespołu Łady.

Choć liczba potwierdzonych zgłoszeń klasy TC1 wynosi obecnie 12, dzisiejsza decyzja pozwala sądzić, że gdy 14 marca zostanie opublikowana lista zgłoszeń, ilość samochodów będzie wystarczająca do tego, by nowy sezon się odbył.

„Uchwalona na posiedzeniu WMSC 30 listopada 2016 klasa WTCC-2 została skasowana przed sezonem 2017. Ma to na celu umożliwienie promotorowi serii oraz Komisji Samochodów Turystycznych skupić się w pełni na kategorii TC1” – można przeczytać w oświadczeniu.

Przy okazji ogłoszono, że runda na argentyńskim Termas de Río Hondo odbędzie się 16 lipca, o miesiąc wcześniej niż początkowo planowano, oraz że zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, runda w Chinach przeniesie się na nowy tor Ningbo International Circuit.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league