Guerrieri zastąpi Monteiro w Hondzie

Fabryczny zespół Hondy w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych potwierdził, że Esteban Guerrieri będzie reprezentować barwy japońskiego producenta w ten weekend podczas rundy w Japonii.

Argentyńczyk, który wygrał w tym roku dwa wyścigi w WTCC, zastąpi kontuzjowanego Tiago Monteiro i będzie ścigać się u boku Norberta Michelisza oraz Ryō Michigamiego.

„Przykro było dowiedzieć się, że Tiago nie będzie mógł ścigać się w ten weekend, ale jestem bardzo podekscytowany szansą dołączenia do Hondy na rundę w Motegi i poprowadzeniem fabrycznego samochodu w WTCC” – powiedział Guerrieri.

„Chciałbym podziękować zespołowi Campos Racing za ich pozytywne nastawienie w czasie tego procesu oraz wszystkim, którzy pomogli mi w dołączeniu do Hondy. Motegi to dla mnie nowy tor, tak samo nigdy nie jeździłem Hondą Civic WTCC, więc mam przed sobą wiele nauki. Jestem jednak pewien, że mogę pomóc Hondzie w walce o mistrzostwo producentów i wspomóc Norbiego w walce o tytuł”.

Dla Monteiro, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, będzie to drugi z rzędu opuszczony weekend wyścigowy. Podczas rundy w Chinach zastąpił go Gabriele Tarquini, lecz ten nie był dostępny na czas weekendu w Japonii.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league