Hyundai wprowadza nowy model do WTCR

Zespoły Hyundaia w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych WTCR otrzymają nowy samochód na sezon 2021. Po trzech latach, utytułowany i30 N TCR ustąpi miejsca modelowi Elantra N TCR. Koreański producent potwierdził jednocześnie swój skład kierowców na tegoroczny cykl.

„Sukcesy naszych klientów w poprzednich sezonach odegrały znaczącą rolę w ugruntowaniu reputacji marki Hyundai N w świecie motorsportu oraz samochodów wyczynowych” – powiedział szef marki N oraz motorsportu w Hyndaiu Till Wartenberg. „Wprowadzenie do stawki modelu Elantra N TCR to okazja do dalszej promocji rosnącej marki N i miejmy nadzieję również dodania kolejnych zwycięstw do listy sukcesów naszych klientów”.

Gabriele Tarquini i Norbert Michelisz wygrali dwie pierwsze edycje Pucharu Świata za kierownicą modelu i30 N, a kliencki zespół BRC triumfował w klasyfikacji ekip w sezonie 2018. Hyundai wygrał łącznie 21 wyścigów i znajdował się na podium połowy wszystkich rund.

Hyndaia w sezonie 2021 reprezentować będą dwa zespoły klienckie – we wspomnianym BRC Squadra Corse startować będą Tarquini i Michelisz, z kolei w Engstler Motorsport pojadą Luca Engstler i Jean-Karl Vernay.

Pierwsza runda tegorocznego cyklu zaplanowana jest na weekend 3-5 czerwca na torze Nürburgring.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1