Volvo ma nadzieje na dobry rezultat

Zespół Volvo Polestar Racing jest przygotowany do rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Brands Hatch. „Będziemy walczyć o dobry rezultat.” – powiedział Robert Dahlgren dla www.stcc.se.

Dahlgren, ma za sobą dużą ilość wyścigów na Brands Hatch, w przeszłości jeździł tutaj w Brytyjskich Mistrzostwach Formuły Ford było to dokładnie osiem lat temu.

„Ten tor jest prawie domowym torem dla mnie, mój pierwszy zespół miał tutaj swoją siedzibę i przetestowałem tor bardzo dobrze” – powiedział Dahlgren.

Jego zespołowy partner Tommy Rustad, również nie jest przybyszem jeździł tutaj w Brytyjskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.

„Wygrałem w Brands Hatch w 1998 roku, kiedy jeździłem w pucharze kierowców prywatnych BTCC. Będzie to miłe przeżycie, spotkać i jeździć ze starymi rywalami jak Yvan Muller, Gabriele Tarquini i Rickard Rydell” – mówi Rustad.

Zespół Volvo i Dahlgren wzięli udział w zeszłorocznym wyścigu WTCC w Brands Hatch, Robert zakwalifikował się do wyścigu na 10 miejscu, lecz nie zdołał ukończyć wyścigu.

„Rozwinęliśmy znacznie samochodów od ubiegłego roku i to będzie mnie bardzo interesowało, gdzie jesteśmy w porównaniu do zespołów WTCC. Bierzemy pod uwagę, że rywale również rozwinęli samochody, więc będą to dwa bardzo trudne wyścigi” – powiedział Dahlgren.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1