Chevrolet poinformował, że ​szef oddziału Motorsport Europe Eric Neve odejdzie ze swojego stanowiska przechodząc do zespołu HWA AG zajmującego się startami Mercedesa w DTM i Formule 3.

Odejście Francuza ma związek z wycofaniem się Chevroleta z Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych po zakończeniu bieżącego sezonu.

Neve jest już nieobecny podczas odbywającej się w ten weekend 17. i 18. rundy na amerykańskim torze w Sonomie, a oficjalnie dołączy do HWA 1 października.

Dyrektor komunikacyjny Chevroleta i Cadillaca w Europie Vijay Iyer przejmie obowiązki Neve’a w Sonomie i azjatyckich rundach. Iyer posiada doświadczenie w motorsporcie z czasów pracy w Oplu.

Kierownik projektu RML Chevrolet Ron Hartvelt powiedział: "Eric był kluczem do programu WTCC tworząc połączenie między Chevroletem a RML. Mimo, że nie był zaangażowany w wiele technicznych szczegółów, był świetny w kierowaniu uwagi ekipy na najważniejsze sprawy."

RML Chevrolet jest na najlepszej drodze do trzeciego z rzędu tytułu w mistrzostwach zespołów, a jego kierowcy zajmują trzy najwyższe pozycje w klasyfikacji kierowców, mając na koncie wygrane w 13 z 16 tegorocznych wyścigów.

Źródło: www.autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league